• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Зеленський створив групу по боротьбі з наслідками запуску "Північного потоку-2"

Президент Володимир Зеленський створив робочу групу з напрацювання пропозицій щодо мінімізації загроз від будівництва газопроводів в обхід України

Реклама на dsnews.ua

Відповідне розпорядження оприлюднене на сайті глави держави, передає "ДС".

Розпорядження підписане "у звʼязку з будівництвом магістральних газопроводів в обхід України та безпековими викликами у сфері енергетики, зокрема реалізацією проекту "Північний потік – 2", який містить прямі загрози національній безпеці та безпеці всього регіону".

Як наголошується в документі, робоча група має підготувати пропозиції про заходи щодо запобігання та мінімізації негативних наслідків для держави від будівництва газопроводів і розробити пропозиції щодо зменшення загроз в сфері безпеки та енергетики.

До складу робочої групи увійшли глава СБУ Іван Баканов, голова правління НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко, міністр енергетики Герман Галущенко, секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов. Очолив робочу групу голова Офісу президента Андрій Єрмак.

Як писала "ДС", 10 вересня російський "Газпром" заявив, що будівництво газопроводу "Північний потік-2" повністю завершено.

21 липня США і Німеччина офіційно домовилися про його завершення, опублікувавши спільну декларацію з обіцянками Україні.

Президент Володимир Зеленський під час візиту до США заявив, що Україна розраховує на гарантії з боку Сполучених Штатів в разі добудови та введення в експлуатацію російського газопроводу "Північний потік-2". Раніше він також заявляв, що Україна не погоджується на формат узгодженої позиції по "Північному потоку-2" між Німеччиною і США.

Посол України в США Оксана Маркарова вважає, що незважаючи на те, що російський газопровід "Північний потік-2" фактично добудований, санкції ще можуть зупинити його.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua