• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Зеленський утворив комісію з відбору суддів КСУ під наглядом Єрмака

Президент Володимир Зеленський підписав указ про створення конкурсної комісії з відбору суддів Конституційного суду, які призначаються за квотою глави держави

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні пресслужби президента, передає "ДС".

Згідно з документом, керівник Офісу президента Андрій Єрмак в десятиденний термін має внести пропозиції щодо персонального складу цієї конкурсної комісії.

Крім того, цим указом визнається таким, що втратив чинність, указ президента від 4 жовтня 2017 № 306 «Про конкурсну комісію для здійснення відбору кандидатур на посаду судді Конституційного Суду України щодо осіб, яких призначає Президент України».

Як повідомляла "ДС", 27 березня Володимир Зеленський скасував указ президента від 14 травня 2013 року про призначення Олександра Тупицького і Олександра Касмініна суддями Конституційного Суду України. Представник президента в КСУ Федір Веніславський заявив, що таке рішення є законним і повʼязано з діями Тупицького, які легалізували анексію Криму.

Раніше, 29 грудня 2020 року, Володимир Зеленський відсторонив від виконання обовʼязків судді главу КСУ Олександра Тупицького.

У січні Державне бюро розслідувань заявило, що Тупицькому повідомили про підозру. Главу КСУ підозрюють у правопорушеннях, передбачених ч. 2 ст. 384, ст. 386 КК України про дачу завідомо неправдивих показань, штучне створення доказів і підкуп свідка.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua