• USD 29.3
  • EUR 30.6
  • GBP 35.6
Спецпроєкти

Зеленський встановив новий почесний знак для міст: перша відзнака видана

Президент Володимир Зеленський підписав указ № 355/2022 про встановлення почесної відзнаки "Місто-рятівник" і першою відзнаку отримав польський Жешув, який прийняв багато біженців з України

https://president.gov.ua/
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив президент Володимир Зеленський, виступаючи у Верховній Раді разом із польським лідером Анджеєм Дудою, передає "ДС" із посиланням на пресслужбу глави держави.

"Я підписав указ, який відзначає особливу роль польського міста Жешув. Я запровадив спеціальне почесне звання Місто-рятівник для міст –партнерів нашої держави, які сьогодні роблять неможливе для допомоги нам, для допомоги нашим людям, для допомоги нашій армії. Від імені всього українського народу я висловлюю велику подяку місту Жешуву – першому Місту-рятівнику", – сказав Зеленський.

Президент наголосив, що майже всі українські міста є побратимами польських. Побратимами є український та польський народи.

"Ми рідні. І між нами не має бути кордонів чи барʼєрів. Тож ми дійшли згоди найближчим часом втілити це й у відповідній двосторонній угоді. Спершу щодо спільного прикордонно-митного контролю, а згодом і єдиного вже умовного кордону, коли Україна буде членом Європейського Союзу", – повідомив глава держави.

Зеленський також подякував польським діячам культури, спорту, духовенства та іншим людям, які підтримують українців.

Президент відзначив рішення польського Сейму, який надає громадянам України, вимушеним тимчасово переїхати до Польщі через агресію Росії, майже такі самі права та можливості, як і громадянам Польщі: легальне проживання, працевлаштування, навчання, медичне забезпечення, соціальні гарантії.

Зі свого боку Анджей Дуда у виступі запевнив, що Польща ніколи не залишить Україну на самоті. Він наголосив, що у вільного світу сьогодні є обличчя України.

"Я вірю, що ця нова дружба між мільйонами українців та поляків приведе до того, що ми будемо добрими сусідами вже назавжди. Це великий історичний шанс", – сказав президент Польщі.

Дуда також подякував українському народу за мужність, любов до свободи, героїчний опір та захист своєї Батьківщини та всієї Європи від російського варварства та імперіалізму.

Як повідомляла "ДС", 22 травня президент Польщі Анджей Дуда прибув до Києва та виступив у Верховній Раді України.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua