• USD 36.6
  • EUR 35.3
  • GBP 39.5
Спецпроєкти

Зеленський запевнив, що Україна точно повернеться до Криму (ВІДЕО)

Президент Володимир Зеленський відкрив другий саміт міжнародної Кримської платформи у Києві та звернувся до його учасників зі словами про те, що Україна поверне окупований Крим

Саміт Кримської платформи
Саміт Кримської платформи
Реклама на dsnews.ua

Про це український лідер сказав на другому саміті Кримської платформи, передає "ДС".

"Громадяни з Криму та у Криму… Я знаю, що Крим з Україною і чекає, коли ми повернемося. Я хочу, щоб ви знали: ми точно повернемося", — зазначив президент. 

Зеленський сказав, що коли Україна поверне Крим, вона виправлятиме "все те, що наробили окупанти на півострові" в різних сферах і відновлюватиме справедливість.

Кримська платформа покликана сприяти цьому.

За словами президента України, "деградація Росії почалася з захоплення Криму, з терору кримськотатарського народу" і репресій мусульманської громади.

Зеленський процитував лист ув’язненого окупантами Нарімана Джеляла, що "з Криму почалося, Кримом і завершиться". 

"Щоб подолати терор, щоб повернути прогнозованість і безпеку нашому регіону, Європі, усьому світу треба здобувати перемогу в боротьбі проти російської агресії. Потрібно звільнити Крим від окупації. Там, де почалося, там і завершиться. І це буде ефективна реанімації міжнародного правопорядку", – сказав він.

Президент наголосив, що окупація перетворила Крим на депресивний і залежний регіон із височенними парканами й беззаконням, на зону екологічного лиха й воєнний плацдарм для агресії. 

Зеленський запевнив, що відновлення Україною контролю поверне півострову свободу і сучасність.

"Крим був і є Україною. І після деокупації разом з усією нашою державою стане частиною Євросоюзу, я в цьому впевнений. Паспорт громадянина України буде і паспортом Європейського Союзу. І це колосальні можливості для усіх наших людей, які живуть у Криму.

Дороги Криму будуть дорогами усього європейського континенту. Порти Криму будуть портами усієї Європи. Тільки Україна здатна зв'язати Сімферополь із Берліном, а Ялту – з Неаполем", — підкреслив президент. 

За словами Зеленського, тільки Україну хвилює справжня безпека Криму, тобто нормальне постачання чистої води, нормальна утилізація сміття, дієві правила поводження з відходами, каналізаційними стоками. 

Тільки Україна може побудувати у Криму сучасну систему зрошування та інтегрувати аграрне виробництво Криму і весь підприємницький сектор із колосальним європейським ринком, сказав президент.  

Тільки Україна, переконаний він, дасть Криму сучасні й доступні медицину та освіту, а також цифрову систему державних послуг.  

Зазначимо, участь у другому саміті Кримської платформи беруть 60 країн і міжнародних організацій, серед них близько 40 президентів та прем’єр-міністрів. Із міркувань безпеки саміт проходить в онлайн-форматі, але деякі представники міжнародної спільноти приїхали в Україну.

Цьогоріч географія Кримської платформи розширилася за рахунок країн Африканського континенту та іншого боку Атлантики.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua