• USD 27.2
  • EUR 32.3
  • GBP 37.7
Спецпроєкти

Зміна керівництва "Нафтогазу" може нашкодити міжнародному іміджу України, — Блінкен

Державний секретар США Ентоні Блінкен прокоментував, як нещодавня зміна керівництва "Нафтогазу" може вплинути на інвестиційний клімат, співпрацю з МВФ і економічну стабільність в Україні

Ентоні Блінкен
Ентоні Блінкен
Реклама на dsnews.ua

Про це він заявив в інтерв’ю "Факти ICTV", передає "ДС".

"Насправді це поганий сигнал і потенційна шкода, міжнародна шкода іміджу України", — сказав Блінкен.

На його думку, уряд України це розуміє і рухатиметься вперед до корпоративного управління "Нафтогазом". 

"Воно повинно бути прозорим, незалежним і обов’язково служити інтересам українців", — пояснив держсекретар.

Нагадаємо, 6 травня Володимир Зеленський під час пресконференція ухилився від питання про НАК "Нафтогаз", а Блінкен, перераховуючи реформи, на які потрібно звернути увагу першочергово, назвав реформу корпоративного управління.

Як писала "ДС", 28 квітня Кабмін звільнив Андрія Коболєва з посади голови правління НАК "Нафтогаз" через невиконання плану по зростанню видобутку газу і великі збитки у 2020 році. Крім того, КМУ припинив повноваження незалежних членів Наглядової ради НАК, представників держави у наглядовій раді НАК "Нафтогаз України". У відповідь усі члени наглядової ради "Нафтогазу" подали письмові повідомлення про дострокове припинення своїх повноважень — воно набуде чинності 14 травня 2021 року.

28 квітня Кабмін призначив Юрія Вітренка головою правління НАК "Нафтогаз України".

В Євросоюзі висловили серйозну стурбованість у звʼязку з останніми змінами в керівництві НАК "Нафтогаз України". Стурбований "вигнанням шанованих експертів" з правління "Нафтогазу" і Держдеп США.

1 травня через зміщення Андрія Коболєва з посади голови правління "Нафтогазу" без дотримання законних процедур з України відкликали постійного радника МВФ.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua