• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

"Болт" на Додона, "майбахиада" Омеляна і новий рекорд Світоліної

Експрес-аналіз суспільної реакції на топові теми сьогоднішнього дня
Реклама на dsnews.ua

"Ділова столиця" продовжує рубрику DIARIO SCRIPTUM (від латинських diario - щоденний і scriptum - текст) або скорочено D. Scriptum. Тут ми розповідаємо про реакцію суспільства на топові теми дня.

"Болт" на Додона

Сьогодні військовослужбовці Молдови прибутку у Львівську область для участі в міжнародних військових навчань Rapid Trident-2017, тим самим проігнорувавши загрози президента країни Ігоря Додона перевірити військові частини і покарати відсутніх пониженням у військових званнях. Як відомо, раніше своєю постановою проєвропейський молдовський уряд дозволило відправити бійців Національної армії Rapid Trident-2017, прокремлівський ж Додон наклав на це рішення своє вето, однак уряд Молдови дало своїм військовим дозвіл на участь у цих навчаннях вдруге. "Це справжній "болт" на одного Путіна Додона і публічна демонстрація, хто в Молдові реальних господар", - іронізують українські блогери, і в цьому вони абсолютно праві.

"Майбахиада" Омеляна

Український сегмент Інтернету так і не змогли стримати запевнення міністра інфраструктури Володимира Омеляна, що інформація про придбання його дружиною Світланою Бевзой автомобіля вартістю $3 млн. є фейком. Більш того, спростування міністра лише спровокувало нову хвилю соцсетевых обговорень і навіть певних смакований нібито покупки для сімейного гаража дійсно розкішного Maybach Coupe. Іронічних реакцій безліч: хтось просто коментує дану новину фразою "точно брехня" з єхидними смайликами, хтось доповнює актуальним "напевно, на литовських номерах", а деякі узагальнено вже іменують всю цю історію "майбахиадой Омеляна".

Сума для легалізації "евроблях"

Зате нові пропозиції з боку влади "евробляхерам" викликали в українських соцмережах дискусії вже не в іронічній, а в серйозній площині. Так, голова Комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики Ніна Південця заявила про підготовку законопроекту, що містить механізм легалізації автомобілів з іноземними номерами на пільгових умовах шляхом сплати акцизного збору - від 1 тис. до 1,4 тис. євро, в залежності від об'єму двигунів. І тут думки самих володарів "евроблях" вже стали розходитися: одні продовжують заявляти про "боротьбу до переможного кінця", інші ж - явно задумалися і почали калькулювати. Втім, судячи з усього, сплата цього майбутнього акцизу - це далеко не все: до нього належать 10% мита і 20% ПДВ.

Реклама на dsnews.ua

Ліквідація "технарів" ИГИЛ

З усього масиву сьогоднішніх міжнародних новин українські інтернет-користувачі звернули свою увагу на наступне. Як офіційно повідомила міжнародна антиджихадистская коаліція, в районі сирійського міста Меядин ліквідовані два високопоставлених бойовиків терористичної організації "Ісламська держава". Причому стало відомо, що один з терористів - Абу Анас аль-Шамі - керував розробками озброєнь, закупівлею вибухових речовин і розробляв плани використання бомб, в тому числі і саморобних вибухових пристроїв, для проведення терактів за межами Сирії. Другий убитий бойовик - Джунайд ур Рехман - був інженером та старшим інструктором з навчання операторів безпілотників і працював над посиленням вогневої мощі безпілотників ИГИЛ. Тобто, як роблять висновки коментатори в Мережі, ліквідовані справжні "технарі" ісламістських бойовиків.

Новий рекорд Світоліної

Навіть вилетівши з відкритого чемпіонату США з тенісу, українка Еліна Світоліна продовжує своє сходження в табелі про ранги. Що не може не радувати українських любителів спорту і у Facebook, та Twitter. Тепер вона підніметься на третю сходинку рейтингу WTA, і цей результат стане новим національним рекордом. "Звичайно, третя ракетка світу - не перша, але у Світоліної ще все попереду", - багатообіцяюче резюмують українці. І нагадують, що у цьому сезоні наша тенісистка є лідером за кількістю титулів WTA.

    Реклама на dsnews.ua