• USD 28.1
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

3/4 українців вважають, що онлайн-навчання погано позначилося на якості освіти, — дослідження UIF

72% громадян України вважають, що запровадження дистанційних інструментів і методів навчання у 2020-2021 роках через карантин частково або відчутно знизило якість шкільної освіти. У протилежному упевнені лише 9% респондентів

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото / tadpoletutoring
Реклама на dsnews.ua

Про це розповів політолог, виконавчий директор Українського інституту майбутнього (UIF) Вадим Денисенко під час презентації соціологічного дослідження «Освіта в Україні: як українські школи пережили перші хвилі карантину», проведеного Інститутом в партнерстві з "Нью Імідж Маркетинг Груп", передає "ДС".

"Ми не могли не запитати, як змінилась чи не змінилась якість освіти в період карантину. І тут насправді ми отримали катастрофічну цифру, з моєї точки зору, тому що 72% громадян України вважають, що впровадження дистанційних інструментів і методів навчання у 2020-2021 роках через карантин частково або відчутно знизило якість шкільної освіти. Тобто, по суті 3/4 людей говорять про те, що якість шкільної освіти різко впала через карантинні заходи або, точніше, через те, що середня школа не змогла переформатуватися в період карантину. І, якщо б це було, умовно кажучи в квітні минулого року чи в травні минулого року, коли тільки було запроваджено карантин, і, в принципі все йшло з рейок, з коліс — треба запускати якісь нові форми — в принципі, це можна було б зрозуміти", — заявив він.

Денисенко, втім підкреслив, що від запровадження карантину вже минув рік.

"В принципі, це дослідження ми робили через рік після запровадження карантину. Тобто за рік абсолютна більшість громадян України говорить про погіршення рівня освіти в карантинний період", — сказав політолог.

Денисенко також додав, що лише 9% респондентів вважають, що із впровадженням дистанційного навчання нічого не змінилося, а ще 9% — "є оптимістами, які говорять, що ситуація дещо покращилася".

"Але ще раз хотів би наголосити на цифрі "72%". Це насправді говорить, що якщо ми зараз не будемо приділяти увагу до того, як змінити навчальний процес в школі, — в принципі, ситуація може бути катастрофічною, особливо для тих, хто навчається в останньому та передостанньому класі школи, і зараз уже готується до вступу до вищих навчальних закладів", — резюмував виконавчий директор UIF.

В рамках дослідження було опитано 1353 людини. Опитування проводилося з 25 лютого по 4 березня поточного року в онлайн-режимі за структурованою анкетою з використанням власного програмного забезпечення для проведення опитувань «Lemur».

Нагадаємо, згідно з результатами даного опитування, на думку респондентів, якість шкільної освіти де-факто зводиться до принципу "вчитися щоб вчитися".

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua