• USD 27
  • EUR 30.3
  • GBP 36
Спецпроєкти

Більше 50% українців знають про зрив спецоперації щодо "вагнерівців", більшість звинувачує в ньому керівництво України

51,5% українців знають про зрив спецоперації українських спецслужб із затримання найманців ПВК Вагнера 

Більше 50% Українців знають про зрив спецоперації щодо "вагнерівців"
Більше 50% Українців знають про зрив спецоперації щодо "вагнерівців" / president.gov.ua
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в даних опублікованих КМІС, передає "ДС".

"Про зрив спецоперації українських спецслужб із затримання найманців ПВК Вагнер знають 51,5% українців, хоча з них лише 11,6% стверджують, що достатньо добре поінформовані, а 39,9% відповідають, що лише щось чули, але не знають деталей", — повідомляють спеціалісти.

Графіка КМІС
Графіка КМІС

"Серед респондентів, як принаймні щось чули, найбільше респондентів (39,5%) покладають відповідальність на передачу (злив) інформації з боку вищого політичного керівництва України. Ще 19,7% вважають, що це відбувалося через брак професіоналізму і помилки вищого політичного керівництва України", — зазначають автори дослідження.

Графіка КМІС
Графіка КМІС

Нагадаємо, вночі 29 липня 2020 року в Білорусі затримали 32 іноземних бойовики.

За даними білоруського державного інформагентства БЕЛТА, це росіяни з ПВК Вагнера. Вони прибули до Білорусі, щоб дестабілізувати ситуацію напередодні президентських виборів. Частина затриманих значаться в базі "Миротворця" як ті, хто воював на Донбасі і в Сирії.

Раніше Зеленський зізнався, що він провалив спецоперацію із захоплення "вагнерівців": "Коли вони заїхали, я сказав Лукашенку: "там у вас бойовики". Нардепи від опозиції вже зажадали, щоб ТСК у справі "вагнерівців" продовжила роботу і встановила, чому Зеленський повідомив Лукашенка про приїзд найманців

19 червня народні депутати провладної монобільшості відмовилися створити Тимчасову слідчу комісію з розслідування справи щодо провалу спецоперації із захоплення бойовиків російської Приватної військової компанії "Вагнера".

Як повідомляла "ДС", сюжет американського телеканалу CNN підтвердив підозри про причетність української влади до зриву спецоперації із затримання бойовиків російської ПВК "Вагнера", а також актуалізував претензії до глави Офісу президента Андрія Єрмака.

Але в Офісі президента Володимира Зеленського вважають, що свідчення джерел, на яких будується матеріал CNN про операцію з "вагнерівцями" ненадійні, а самі дані нічим не відрізняються від викладених в "Комсомольській правді" в 2020 році.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua