• USD 29.3
  • EUR 30.8
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Цьогороіч весна може настати швидко, а дощів влітку побільшає, — експерт

Цьогоріч в Україні весняна погода може настати стрімко

Pixabay
Реклама на dsnews.ua

Про це розповіла провідна наукова співробітниця Інституту геофізики ім. С.І. Субботіна НАН України Світлана Бойченко в ефірі Радіо НВ, передає "ДС".

"Кліматологи дивляться, що відбувається за тенденцією. Весна однозначно прийде, але ми спостерігаємо останнє десятиліття, що весна у нас починається раніше, ніж це було, наприклад, у другій половині або середині XX століття, тобто це вже квітень. І причому це починається раптово, без переходів і мінливості, тобто тепло навесні приходить різко і одразу", — зазначила кліматологиня.

За прогнозами, Україна поступово переходить до нового, не властивого їй клімату, а у 2022 році влітку очікують збільшення кількості опадів.

"По-перше, потепління буде продовжуватися, і тенденція зараз характерна для літніх таких спекотних періодів, які будуть перемежовуватися з більш традиційними ситуаціями. І плюс червень буде також відзначатися певною повторюваністю аномально високих температур, що раніше не було характерно", — сказала Бойченко.

За її словами, очікувалося, що зима, яка зараз, буде дещо прохолоднішою.

"І в принципі, якщо порівняти з зимами декількох років назад, вона відзначилася похолоданням і снігом. Тобто ми трошки переходимо в інший клімат. І можливо, навіть почнеться зміна з атмосферними опадами, їх почне випадати трошки більше, особливо влітку. Тому що останні десятиліття характерне зниження атмосферних опадів в літні місяці, і це була велика проблема на фоні високих аномальних температур", — продовжує експертка.

Опади не будуть схожими на тривалі тропічні дощі, але будуть сильними, тому можливі негативні наслідки.

"Атмосферні опади останнім часом у нас випадають у вигляді злив. Це не такі тихі циклонічні дощі протягом трьох, п’яти, семи днів, а раптові зливи, коли за короткий час випадає місячна, а навіть і дві-три місячні норми опадів. І це є проблема, тому що екосистема не встигає засвоїти цю вологу. І крім того, це зливи і опади призводять до підтоплення і повеней", — каже Світлана Бойченко.

Зимова погода також зазнає змін.

"Очікується, що наступного десятиліття трошки ситуація зміниться, і буде більше снігу, і температура знизиться. І ця тенденція найбільша уже зараз, от ми дивимося по метеостанціях, на січень місяць вона вже відмічається", — попередила кліматологиня.

Як писала "ДС", на півночі Гренландії зафіксували аномально високу температуру повітря.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua