• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Філіппінський курйоз Медведєва і новий авіаудар по Алеппо

Експрес-аналіз суспільної реакції на топові теми сьогоднішнього дня
Реклама на dsnews.ua

"Ділова столиця" продовжує рубрику DIARIO SCRIPTUM (від латинських diario - щоденний і scriptum - текст) або скорочено D. Scriptum. Тут ми розповідаємо про реакцію суспільства на топові теми дня.

Конфіскація нафтопродуктів Курченко

Прийшло вже під вечір повідомлення з Генпрокуратури змусило багатьох українських інтернет-користувачів згадати про справи проти такого знакового персонажа режиму Януковича як Курченко. А вся справа в тому, що Київський районний суд Одеси санкціонував спеціальну конфіскацію близько 100 тис. тонн нафтопродуктів вартістю понад 800 млн. грн. в рамках розслідування злочинної схеми цього младоолигарха. Причому спецконфискация застосована як до залишків палива на нафтобазах, так і до засобів від реалізації нафтопродуктів Курченко, включаючи нараховані на них відсотки. Звичайно, серед коментаторів безліч песимістів, які називають такі дії судових і правоохоронних органів щодо "сімейного" зіц-голови, який втік на російські простори ще на початку 2014-го, вже дуже запізнілими. Але є й оптимісти, які вважають, що краще пізно, ніж ніколи.

Філіппінський курйоз Медведєва

Не тільки український медіапростір буквально "порвала" свіже спільне фото лідерів країн - учасників саміту Асоціації держав Південно-Східної Азії (АСЕАН), що проходить в столиці Філіппін Манілі. В офіційній церемонії фотографування брали участь і президент США Дональд Трамп, і керівник держради КНР Лі Кецян, і прем'єри Японії Сіндзо Абе, Канади Джастін Трюдо, Індії Нарендра Моді. Всі вони на камери схрестили за традицією руки, крім одного "нонконформіста" - глави російського уряду Медведєва, який просто тримав за руки інших політиків, не схрещуючи кінцівки. "Чота Дімон заплутався", "Розумом Росію не зрозуміти", "Знайди дебіла на фото. Без підказок", "Це був тест на IQ", "Коротенькі рученята, можуть тільки красти", "Ну хоч не заснув", - такі та подібні їм підписи до цього епічного фото заполонили Всесвітню павутину.

Новий авіаудар по Алеппо

Сьогоднішня новина про авіаційному ударі по місту Атареб в сирійській провінції Алеппо збурило українську блогосферу. Адже режим Асада після торішніх килимових бомбардувань своїми ВПС і дружніми "путінськими соколами" нібито "звільнив" Алеппо та околиці від сил сирійської опозиції. Але, судячи з нової бомбардуванні міського ринку, в результаті чого загинув, як мінімум, 21 людина, включаючи п'ятьох дітей, "визволення" - далеко неостаточне. Поки точно невідомо, чиї літаки - російські або асадовские - здійснили чергове військове злочин проти мирних сирійців. Але те, що це справа рук когось із них, всі впевнені на 100%.

Реклама на dsnews.ua

Викриття підробки картини Малевича

Звістка про те, що картина знаменитого українського художника-авангардиста Казимира Малевича "Чорний прямокутник, червоний квадрат", яка десятиліттями виставлялася в музеях Німеччини, насправді є підробкою, не залишила байдужими багатьох в українському сегменті Мережі. Примітно, що ця фальшивка була дуже якісною, так як в різні роки цю приписувану Малевичу роботу оцінювали від 50 до 80 млн. євро, а викрити підробку вдалося лише після двох недавніх незалежних експертних оцінок. І тепер фахівці змушені перевірити ще 40 картин Малевича, які були привезені в Дюссельдорф разом з фальшивим полотном.

Можливий новий вихідний

Ще одна актуальна тема для обговорень українцями та в Facebook, і в Twitter - визначення 25 грудня вихідним днем, рішення про що Верховна Рада може ухвалити вже на поточному пленарному тижні. Само собою, думки в соцмережах з цього приводу розділилися: одні називають можливий новий "червоний день календаря" додатковим подарунком неробам, інші ж упевнені, що широке святкування Різдва за новим стилем зблизить ще міцніше Україну з усім світом. До того ж у нас багато римо-католиків і протестантів, які давно просять зробити цей день вихідним. Як заявив спікер ВР Андрій Парубій, якщо стосовно законопроекту про 25 грудня буде позитивне рішення фракцій, то "ми в четвер його зможемо пройти серед перших питань".

    Реклама на dsnews.ua