• USD 27.8
  • EUR 33.6
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Головні тези Порошенко і завершення "евробляхерства"

Експрес-аналіз суспільної реакції на топові теми сьогоднішнього дня
Реклама на dsnews.ua

"Ділова столиця" продовжує рубрику DIARIO SCRIPTUM (від латинських diario - щоденний і scriptum - текст) або скорочено D. Scriptum. Тут ми розповідаємо про реакцію суспільства на топові теми дня.

Головні тези Порошенко

Топ-темою дня для всього українського медіапростору стало, безумовно, щорічне послання президента України, з яким Петро Порошенко виступив сьогодні у Верховній Раді. Соцмережі передбачувано захлиснули жаркі диспути в системі координат "вірю - не вірю", втім, ряд інтернет-коментаторів вирішили абстрагуватися від смаків і виділити головні президентські тези, що визначають багато в чому актуальну порядку денного країни. А саме: пропозиція скасувати депутатську недоторканність, але не зараз, а з 2020 року, коли буде нове скликання ВР; намір ініціювати референдум про вступ до НАТО, проте в майбутньому; обіцянку не перешкоджати антикорупційній боротьбі з так званими "друзями президента"; пріоритетність підтримки середнього класу з обов'язковим збереженням єдиного податку; завершення війни на Донбасі політико-дипломатичним шляхом.

Позиції щодо миротворців ООН на Донбасі

Власне, у своєму сьогоднішньому посланні до парламенту Порошенко чітко висловив принципові позиції Києва щодо миротворчої місії ООН на Донбасі. По-перше, метою цієї місії має стати не консервація російської окупації і легалізація російської присутності, а забезпечення міцного миру в ОРДЛО і повне відновлення територіальної цілісності країни. По-друге, майбутня місія ООН повинна бути розміщена на всій окупованій території, включаючи неконтрольований Україною ділянка російсько-українського кордону. По-третє, серед миротворців не можуть бути російські солдати. По-четверте, ні про яке узгодження з російськими бойовиками параметрів майбутньої участі місії ООН не може йти мови. І, по-п'яте, все це жодним чином не є підставою для скасування існуючих міжнародних санкцій проти Росії. На цьому тлі українські блогери відзначили збіг даних принципів і зі свіжим коментарем американського Держдепу, і з вчорашньою заявою офіційного представника уряду Німеччини.

Експорт ProZorrо в Молдову

"Нарешті, наші сусіди починають переймати хороший український досвід", - так реагують українські інтернет-користувачі на цю новину з Молдови. Виявляється, в цій країні стартує розроблена в Україні і з серпня 2016 року обов'язкова для всіх держустанов система публічних закупівель ProZorrо, але під місцевою назвою MTender. До речі, як нагадують багато, за короткий час роботи системи ProZorrо у нас, вона повністю довела свою ефективність - тільки за перший рік завдяки їй український держбюджет заощадив 19 млрд. грн. А тепер ProZorrо стала справжнім предметом національної гордості, який вже навіть можна експортувати.

Реклама на dsnews.ua

Завершення "евробляхерства"

З ранку під Верховною Радою знову зібралися власники автомобілів з іноземною реєстрацією, які вимагають змінити порядок розмитнення автомобілів. А українці та в Facebook, і в Twitter знову стали масово постити своє ставлення до подій. Правда, сьогодні не обійшлося без сутичок "евробляхеров" з поліцією, хоча називати їх гучним словом "зіткнення" все ж було деяким перебільшенням. В результаті, організатори акції оголосили про завершення мітингу, а приїхали в столицю на "евробляхах" автомобілісти з областей стали роз'їжджатися по домівках. Тобто акція закінчилася, але проблема так і залишилася невирішеною.

Український успіх на Євробаскеті

Після програшу футбольної збірної ісландцям і вильоту українки Еліни Світоліної з відкритого чемпіонату США з тенісу вся українська спортивна інтернет-громадськість все ж знайшла віддушину у виході наших баскетболістів у плей-офф на нинішньому Євробаскеті. Адже до початку чемпіонату в неабияк ослаблену збірну України майже ніхто не вірив, а вона, передбачувано програвши німцям, італійцям і литовцям, все ж виграла у команд Грузії та Ізраїлю. Тепер же, якщо в майбутню суботу українці пройдуть в 1/8 фіналу словенців, це стане справжньою сенсацією Євробаскету, який для нас вже виявився цілком успішним.

    Реклама на dsnews.ua