• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Імовірність появи тромбів від COVID-вакцини в 10 разів нижче, ніж від коронавірусу

Ризик виникнення рідкісного виду тромбоемболії при зараженні коронавірусом майже в 10 разів вище, ніж після використання будь-якої вакцини від COVID-19

Реклама на dsnews.ua

Про це свідчать опубліковані в The Wall Street Journal результати досліджень Оксфордського університету, передає "ДС" з посиланням на "Прямий".

Дослідники заявили, що варіативність серцево-судинних захворювань може бути більш поширеною у дорослих, інфікованих COVID-19, ніж передбачалося раніше. І вони порівняли цей показник з тромбоутворенням, яке може бути пов'язане з щепленнями від коронавірусу.

В ході дослідження була використана база даних хворих пацієнтів. В результаті вчені виявили, що серед дорослих ризик тромбоутворення від зараження COVID-19 в вісім-десять разів більше, ніж після отримання будь-якої з трьох вакцин: Pfizer-BioNTech, Moderna або AstraZeneca.

Дані включали 513 000 пацієнтів, яким діагностовано COVID-19 з січня 2020 року по 25 березня 2021 року.

Нагадаємо, низка країн припинила використання COVID-вакцини AstraZeneca через повідомлення про можливі побічні наслідки — виникнення тромбів. Представник Європейського агентства з лікарських засобів (EMA) підтвердив, що є зв'язок між вакциною від коронавірусу AstraZeneca, від якої відмовляється багато країн, і тромбозом.

У Всесвітній організації охорони здоров'я заявили, що користь від використання вакцини істотно перевищує ризик виникнення можливих наслідків.

16 квітня канцлер Німеччини Ангела Меркель отримала щеплення першою дозою вакцини від COVID-19 AstraZeneca. Також всі члени кабінету міністрів Кіпру зробили щеплення вакциною AstraZeneca, щоб показати її безпеку.

У Франції вісім чоловік померли через тромбоз після вакцинації від COVID-19 препаратом компанії AstraZeneca.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua