• USD 36.6
  • EUR 39.7
  • GBP 45.2
Спецпроєкти

Капітан російського судна перевозив вкрадене в Україні зерно

Прокуратура АР Крим повідомила про підозру капітану російського судна "Надія", яке перевозило з портів окупованого півострова до третіх країн аграрну продукцію, яку було викрадено на захоплених російською армією територіях України

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні прокуратури, повідомляє "ДС".

Слідство встановило, що підозрюваний у 2022 році здійснив 3 заходи до закритого морського торговельного порту "Севастополь", де судно завантажувалося награбованим зерном.

Усвідомлюючи протиправність своїх дій, капітан періодично вимикав "AIS" (Автоматична ідентифікаційна система) і вносив до неї фіктивні відомості щодо курсу судна, яке нібито прямувало до портів РФ, а не до закритих морських портів окупованого півострова.

Дії підозрюваного кваліфіковані за фактом порушення порядку в'їзду на тимчасово окуповану територію півострова та виїзду із неї (ч. 2 ст. 332-1 КК України). Чоловіку загрожує до п'яти років позбавлення волі.

В рамках цього кейсу, прокуратура автономії вже повідомила про підозри окупаційному міністру "сільського господарства Республіки Крим", директору компанії-власника кораблів РФ та 5 капітанам російських судів (ч. 2 ст. 332-1 КК України). Усі вони причетні до перевезення награбованого зерна через окупований Крим.

Як повідомляла "ДС", у Куп'янську Харківської області затримали колаборанта, який під час окупації міста пішов на співпрацю з РФ та вивозив зерно до Ростова-на-Дону.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua