• USD 26.4
  • EUR 30.7
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Колишнього очільника ГУР Міноборони звільнили з військової служби після свідчень по "вагнерівцях", - Бутусов

Колишнього очільника Головного розвідувального управління (ГУР) Міноборони Василя Бурбу звільнили з військової служби через надання свідчень слідчій комісії Верховної Ради, яка займається розслідуванням "справи вагнерівців"

Василь Бурба
Василь Бурба
Реклама на dsnews.ua

Про це на своїй сторінці у Facebook написав журналіст Юрій Бутусов, передає "ДС".

За його словами, Бурбу звільнили сьогодні. Проте рапорт на звільнення він подав ще 14 вересня.

Перед засіданням тимчасової слідчої комісії Верховної Ради Бурбу викликали на зустріч із міністром оборони Андрієм Тараном.

"Таран, за словами джерела, наказав Бурбі як військовослужбовцю відмовитися від давання свідчень комісії. Наказав не повідомляти під протокол народним депутатам про те, що спецоперація із затримання російських терористів була санкціонована 1 липня 2020-го самим Тараном, і тому не вимагала взагалі ніяких нарад в офісі президента. Наказав не повідомляти, як проходило засідання в кабінеті верховного головнокомандувача Володимира Зеленського щодо скасування спецоперації, а також про те, що на нараду Зеленський допустив осіб, що не мають стосунку до абсолютно секретних операцій військової розвідки – голову Офісу президента Андрія Єрмака, заступника голови Офісу президента Романа Машовця, секретаря президента Марію Левченко, а також пов’язаного з РФ начальника комітету з розвідки Руслана Демченка. Таким чином були створені передумови до витоку інформації про спецоперацію", – зазначив Бутусов.

За його словами, Таран вимагав приховати причетність Зеленського і Єрмака до скасування спецоперації.

Проте, щоб не виконувати накази Тарана, Василь Бурба в присутності міністра оборони написав рапорт про звільнення з військової служби. Після написання рапорту Бурба прийшов на засідання ТСК і ще неодноразово давав свідчення народним депутатам.

Як повідомляла "ДС", сюжет американського телеканалу CNN підтвердив підозри про причетність української влади до зриву спецоперації із затримання бойовиків російської ПВК "Вагнера", а також актуалізував претензії до глави Офісу президента Андрія Єрмака. Але в Офісі президента Володимира Зеленського вважають, що свідчення джерел, на яких будується матеріал CNN про операцію з "вагнерівцями" ненадійні, а самі дані нічим не відрізняються від викладених в "Комсомольській правді" в 2020 році.

Глава фракції "Слуга народу" у Верховній Раді Давид Арахамія назвав "чухнею" сюжет телеканалу CNN про "вагнерівців".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua