• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Марш в честь СС "Галичина" був заявлений як "марш вишиванок", — КМДА

Марш, який відбувся в Києві 28 квітня, був заявлений не як акція до дня створення дивізії СС "Галичина", а як патріотичний марш вишиванок

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні КМДА, передає "ДС".

Разом з тим, у КМДА підкреслили, що міська влада не дає дозволів, не погоджує і не може заборонити проведення мирних акцій та зборів, гарантоване громадянам Конституцією України.

Відповідно до процедури, організатори ставлять до відома міську владу і правоохоронців про проведення тієї чи іншої акції. 

"А ті, хто заявляє про те, що місто, нібито, мало заборонити марш – або не компетентні і не знають Конституції і законів України, або свідомо маніпулюють. Оскільки мали б знати, що місто не має таких повноважень та механізмів", — йдеться в повідомленні.

У КМДА підкреслили, що громадський порядок під час масових акцій забезпечують правоохоронці. Так само правоохоронні органи розслідують та можуть притягнути до відповідальності громадян, що порушують закон.

Разом з тим, у КМДА зазначили, що "пропаганді тоталітарних режимів не може бути жодного виправдання, навіть, якщо хтось намагається прикритися вишиванками".

Як писала "ДС", увечері 28 квітня в Києві пройшов "марш вишиванок" на честь дня створення 14-ої гренадерської дивізії військ СС "Галичина".

Голова Українського інституту національної памʼяті Антон Дробович заявив, що прославлення військ СС під час маршу на честь дивізії СС "Галичина" 28 квітня у Києві є неприпустимим для європейської країни. За його словами, більшість українців це не підтримують.

Також засудило проведення маршу міністерство закордонних справ ІзраїлюМіністерство закордонних справ України, а в Офісі президента України зажадали покарати порушників закону під час маршу.

Київська поліція склала адмінпротокол щодо чоловіка, який використав нацистське вітання під час маршу.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua