• USD 26.7
  • EUR 31.4
  • GBP 36.9
Спецпроєкти

Шкарлет впевнений, що Україна "не пасе задніх" за зарплатами вчителів": але зазначив, що "бюджет — не гумовий"

Глава Міносвіти Сергій Шкарлет заявив, що Україна не є аутсайдером за показником розміру заробітної плати вчителів серед інших країн

Сергій Шкарлет
Сергій Шкарлет / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це він сказав в інтервʼю виданню "Слово і діло", передає "ДС".

Під час інтервʼю міністру не сподобалося порівняння зарплат учителів в Україні та Литві, де зарплата педагогів становить 1100 — 1500 євро на місяць. Також там педагоги раз на рік отримують премії — 100% від зарплати. За словами журналістів, в Україні ж учителі заробляють значно менше.

"Є країни, де вдвічі менше, ніж у нас отримують зарплати. І таких багато. Чому ми беремо Литву? Україна ж не відстає в заробітних платах учителів. Звичайно, хочеться більше, і ми працюємо над тим, щоб було більше", — зауважив Шкарлет у відповідь.

Міністр також зазначив, що в 2020 році зростання зарплат учителів становило 8%, цього року воно також збільшилося на 20%, і ще майже на 9% зросте в грудні 2021 року.

Шкарлет додав, що престижність роботи вчителя він підтримує, і йому хочеться, щоб зарплати були більші.

"Обʼєктивно освітня галузь просто дуже велика, мультиплікатор дуже складний. Якщо ми підвищуємо навіть на 1%, враховуючи ту кількість вчителів і шкіл, яка є, цей мультиплікатор спрацьовує на дуже великі кошти", — запевнив він.

За словами Шкарлета, державний бюджет — "не гумовий".

"Є ще і медицина… Ніхто не очікував, що буде COVID-19. Це дуже великий виклик, на який потрібно багато коштів. А ще в нас війна йде… Ми ж країна, яка воює, і ми повинні берегти свої кордони", — підсумував глава Міносвіти.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський хоче, щоб для найкращих викладачів Президентського університету майбутнього зарплата стартувала від 4 тисяч "або доларів або євро".

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua