• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

ЗМІ розповіли про внесок МГЗ Дерипаски в соціально-економічну стабільність півдня України

Миколаївський глиноземний завод, що входить до міжнародного алюмінієвого холдингу RUSAL промисловця українського походження Олега Дерипаски, є одним із ключових елементів соціально-економічної стабільності в українському індустріальному секторі, для півдня країни і Миколаївської області

Олег Дерипаска
Олег Дерипаска
Реклама на dsnews.ua

Незважаючи на кризовий рік, підприємство збільшило випуск продукції, інвестиції в розвиток самого МГЗ і соціальної інфраструктури прилеглих населених пунктів обчислюються сотнями мільйонів.

"Досить непогано пройшов кризовий 2020 рік Миколаївський глиноземний завод (входить у міжнародний алюмінієвий холдинг RUSAL, заснований промисловцем українського походження Олегом Дерипаскою). Про це свідчать, зокрема, солідні витрати на екологічні проєкти — незважаючи на пандемію і пов'язані з нею проблеми, на природоохоронні заходи МГЗ зміг виділити понад 172 млн грн", — пишуть журналісти видання Дело про успішний приклад індустріальних гігантів півдня України, які всупереч кризі змогли не просто вистояти, а й наростити свої показники.

Всупереч загальному спаду в промисловому виробництві 5,2% і в переробній промисловості на 6,9%, МГЗ завдяки участі в глобальних ланцюжках поставок у сфері виробництва алюмінію зміг наростити показники.

"План із виробництва глинозему завод виконав на 100,5% — було випущено 1,725 млн т продукції. Паралельно підприємство планово ремонтувало основне технологічне обладнання — кульові млини ділянки мокрого розлому, автоклавні і випарні батареї, установки агітаційного вилуговування. При цьому виробництво постійно удосконалювалося — так, у межах проєкту щодо зниження витрат на закупівлю природного газу вийшло заощадити більше 20 млн грн. Майже 12 млн грн зберегли, реалізувавши проєкт по стабілізації тиску в автоклавній батареї", — розповіли автори про виробничу ситуацію на МГЗ.

Як відзначають журналісти, індустріальні гіганти вкрай важливі для своїх регіонів присутності. Забезпечуючи роботою тисячі своїх співробітників і доходи їхніх близьких, вони разом із тим є центром і драйвером локальних ділових екосистем: "У багатьох регіонах саме промислові підприємства є економічними "центрами сили", навколо яких мають можливість заробити багато дрібних і середніх бізнесів. Таким чином промислові гіганти виступають флагманами, від добробуту яких часто залежить добробут усього регіону".

Наприклад, економічно успішний МГЗ робить величезний внесок у розвиток соціальної інфраструктури Миколаєва та регіону. У 2021 році завод підписав із містом меморандум про співпрацю, який передбачає фінансування в розмірі 7 млн грн: 2 млн грн МГЗ надасть на підтримку конкурсу "Місто інновацій", ще 2 млн грн — на підтримку муніципальної програми "Сад мрій", а також на протидію епідемії коронавірусу завод направить додатково в рамках програми "Здоров'я нації" ще 3 млн грн.

Мер Миколаєва Олександр Сенкевич визнав ключову роль МГЗ у протистоянні міста епідемії: "Мене запитували, — чи готовий Миколаїв до другої, третьої, четвертої хвилі коронавірусу, якщо вони будуть? Я сказав, що завдяки тому, що у нас є соціально-відповідальний бізнес, зокрема Миколаївський глиноземний завод, ми підготувалися і ймовірні загрози зустрінемо у всеозброєнні. Я вдячний усім працівникам МГЗ за їхню роботу, яка конвертується в благо миколаївців. Упевнений, що таку тісну співпрацю з МГЗ буде продовжено!".

Як відомо, завдяки інвестиціям МГЗ у розмірі 155 млн грн Миколаїв отримав сучасну клініку "Медичний центр допомоги і здоров'я" на базі міської лікарні №5: крім діагностичного відділення, оснащеного комп'ютерним томографом Siemens, апаратом УЗД і цілим комплексом обладнання для лабораторних досліджень, центр обладнано лікувальним блоком на 60 ліжко-місць, 20 комфортабельними палатами (з них три для людей із обмеженими можливостями) і реанімаційним відділенням, у якому одночасно можуть перебувати шість пацієнтів. Також у центрі працює повноцінний дезінфекційний блок. Для безперебійного забезпечення потреб центру киснем для роботи апаратів ШВЛ і порятунку людей побудовано кисневу станцію — газифікатор на 5 тисяч літрів, МГЗ забезпечив медцентр необхідним запасом засобів індивідуального захисту і дезінфекторами для медперсоналу на три місяці, а також ліками для пацієнтів на два місяці.

Як відзначають автори, в 2021 році зростання української економіки має скласти 4,6%, і основу цього зростання забезпечить саме промисловість, яка створює додану вартість, забезпечує Україну валютою від експорту, а українців — роботою, стабільними доходами і розвитком інфраструктури міст і населених пунктів, де працюють промислові гіганти.

    Реклама на dsnews.ua