• USD 36.6
  • EUR 38.7
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

Стати підприємцем без власних ресурсів: у Гончаренко центрі навчають переселенців, як вести бізнес у TikTok

У Гончаренко центрі в Одесі переселенців навчають організації власного бізнесу з нуля. У програмі тренінгу — механізми залучення коштів для старту, фінансова грамотність і управління ресурсами, а також опанування TikTok як майданчика для просування своїх товарів та послуг

Гончаренко центр
У Гончаренко центрі навчають переселенців, як вести бізнес у ТікТок
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні пресслужби волонтерської мережі, передає "ДС".

Одещина стала прихистком для багатьох вимушених переселенців. В одеському Гончаренко центрі допомагають жителям України, які через війну втратили свої домівки, у профорієнтації, опануванні нових професій, а також працевлаштуванні. Нещодавно волонтерський простір запустив новий бізнес-курс для внутрішньо переміщених осіб. На заняттях вчать, як почати власний бізнес з нуля при відсутності матеріальних ресурсів.

"Ми розуміємо, що люди, які втратили через війну все, що було нажито, люди, які були змушені тікати від обстрілів, зараз мають якось влаштуватись на новому місці. Тому ми розробили для них спеціальний курс. Родзинкою тренінгу є те, що наші викладачі розповідають, як переселенцям залучити кошти, якщо у них немає стартового капіталу", — розповіла директорка Гончаренко центру в Одесі Сабіна Нікітенко.

"Треба з чогось починати. Адже опинившись без нічого, ми маємо якось годувати свої сім’ї та жити далі. Нас вчать, до кого переселенцям звернутися, як використовувати сучасні технології, щоб займатися своїм бізнесом. Це дуже цінна інформація. Особливо подобається, що навчають просуванню через TikTok. Бо для матусь із дітьми – це чудовий варіант заробітку. І головне, тут нам надають підтримку, а коли є підтримка, тоді вже і гори можна звернути!" — поділилась Татьяна Якубович, переселенка з окупованого Донбасу.

За словами засновника волонтерської мережі, народного депутата Олексія Гончаренка такі тренінги для переміщених осіб проходять не лише в Одесі.

"Допомога переселенцям – один з пріоритетних напрямків діяльності наших центрів під час війни. Ми турбуємось про всіх українців, які потрапили у біду. В Одесі дуже багато переселенців вже знайшли завдяки нам роботу, так само в Івано-Франківську, Хмельницькому, Житомирі, Кропивницькому – вчимо, підтримуємо, допомагаємо працевлаштуватись", — зазначив засновник мережі.

Для довідки: Гончаренко центри — це найбільша недержавна всеукраїнська мережа безкоштовних відкритих освітньо-культурних та волонтерських просторів. Мережа була заснована Олексієм Гончаренком у 2021 році для надання сучасної, якісної та доступної освіти українцям у різних куточках країни. Зараз у понад 20 центрах викладають англійську дітям та дорослим, готують підлітків до іспитів, проводять курси з фінансової та медіаграмотності тощо. З лютого 2022 року мережа переформатувалась у волонтерські хаби, які допомагають переселенцям та військовим, але також продовжує працювати в освітньому напрямку.

    Реклама на dsnews.ua