• USD 27
  • EUR 32.8
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Україна запросила на обмін полоненими до 100 осіб із 260: Арестович розповів, чому

Українська сторона в рамках переговорів щодо обміну полоненими на Донбасі просить повернути близько 100 осіб — це люди, місцезнаходження яких встановлено, і вони підтверджені

Олексій Арестович
Олексій Арестович
Реклама на dsnews.ua

Про це в ефірі "Україна 24" заявив радник з інформаційної політики української делегації в ТКГ Олексій Арестович, передає "ДС".

За його словами, списки на обмін бойовикам були передані ще в червні 2020 року відразу після домовленостей політичних радників, і, згідно з процедурою, щомісяця передає їх в ОБСЄ.

"Ми просимо повернути понад 90 людей... Це перший обмін, який ми плануємо — під 100 осіб. І це перш за все військовослужбовці, які потрапили в полон під час виконання бойових завдань", — сказав Арестович.

При цьому він уточнив, що за різними підрахунками бойовики утримують до 260 українців. Але в цьому переліку багато таких, чиє конкретне місцезнаходження не встановлено, оскільки вони можуть перебувати в окупованому Криму або на території Росії.

Нагадаємо, раніше представники ОРДЛО в Тристоронньої контактній групі передали Україні список утримуваних осіб в рамках переговорів по обміну.

Як повідомляла "ДС", раніше член української делегації в ТКГ Сергій Гармаш заявив, що російська делегація в ТКГ в питанні обміну полоненими пропонувала передати Україні чотирьох жінок, але представники окупантів виступили проти цього.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua