• USD 26.8
  • EUR 31.9
  • GBP 37.3
Спецпроєкти

Українці назвали основні види прояву домашнього насилля

Переважна більшість українців вважає, що домашнє насильство проявляється насамперед у фізичних або психологічних проявах і дещо менше у різного роду заборонах чи примушуваннях

Реклама на dsnews.ua

Про це свідчать дані соціологічного дослідження, яке провів Український інститут майбутнього (УІМ) спільно з New Image Marketing Group, передає "ДС". 

Зокрема, двома основними проявами, на думку респондентів, є побиття (завдання тілесних ушкоджень) та погрози (психологічний тиск) – відповідно 79% та 70%. 

Сюди ж відносяться і відповіді щодо вчинення подібних дій і щодо неповнолітніх дітей: 66% називають домашнім насильством словесні образи, приниження неповнолітньої дитини, її побиття – 65%, ще стільки ж психологічний тиск щодо неї та майже стільки ж – стусани, ляпаси, штовханину, щипання.

Натомість такі прояви домашнього насильства, як-то заборона навчатися, примушування до праці або заборона працювати, називають вдвічі-тричі менше опитаних.

Як свідчать дані опитування, чоловіки та жінки в цілому схожим чином розподілили основні прояви домашнього насильства. Втім, жінки явно частіше за чоловіків називали фактично всі його прояви.

Серед інших соціально-демографічних груп, як-то вікових, загалом повторюються загальноукраїнські розподіли відповідей без яскравих перекосів. Деякі розбіжності можна виділити щодо відповідей у регіонах. Так, на Заході явно рідше ніж в усіх інших регіонах називали такі прояви домашнього насильства, як словесні образи, приниження та примушування до інтимних стосунків – відповідно 44% та 45%. Також у західних областях порівняно рідше називали словесні образи, приниження щодо неповнолітніх дітей проявом домашнього насильства – 53% проти понад 75% у інших регіонах.  

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua