• USD 28.8
  • EUR 32.5
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

У МВС пообіцяли розвивати в Україні аеромедичний простір та анонсували появу Єврохаба пожежної безпеки

Міністерство внутрішніх справ збирається створити Європейський хаб пожежної безпеки та розвивати Єдиний аеромедичний простір

Реклама на dsnews.ua

Про це міністр внутрішніх справ Денис Монастирський заявив під час презентації плану розвитку авіації МВС на аеродромі "Ніжин" 16 грудня, передає "ДС" з посиланням на пресслужбу міністерства.

"В наступному році в Україні вже буде понад 50 сучасних гелікоптерів французького виробництва Airbus Helicopters. І ми зможемо представити один з найбільших у Європі парк авіатехніки. Але ці повітряні машини треба ефективно використовувати. Тому, ми реалізуємо відразу два амбітних проєкти – Єдиний аеромедичний простір та Європейський хаб пожежної безпеки", — сказав Монастирський.

Міністр наголосив, що створення Єврохаба пожежної безпеки передбачає, зокрема, побудову Ситуаційного центру моніторингу, який аналізуватиме супутникові термознімки. Це дозволить ліквідовувати займання на ранній стадії і попередити до 90% пожеж, загасивши їх місцевими силами.

За словами Монастирського, для становлення авіахаба необхідно також збільшити авіапарк ДСНС – зокрема, подвоїти кількість літаків АН-32П.

Він додав, що вже в п’ятницю ДСНС отримає ще один, п’ятий, літак – АН-32П, який призначений саме для гасіння пожеж. 

Що стосується аеромедичного простору, то міністр пообіцяв, що за 2 роки вся карта України буде закрита пунктами базування гелікоптерів для аеромедичної евакуації та транспортування донорських біоматеріалів.

Наразі розглядається питання використання для цих цілей не тільки вертольотів Airbus Helicopters Н-145, але й вітчизняних Мі-2 МСБ-1.

У МВС зазначили, що за останні пів року авіаційні підрозділи міністерства, які працюють разом з бригадами швидкої допомоги МОЗ, здійснили 85 вильотів.  

Нагадаємо, з 9 квітня, в Україні запрацював аеромедичний простір. Вертоліт ДСНС доставив до Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги Львова пацієнтку з міста Турка.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua