• USD 36.6
  • EUR 39.4
  • GBP 46
Спецпроєкти

500 млн євро на виробництво снарядів: ЄС відроджує "оборонку"

Європейський Союз має намір витратити від 300 до 50 млн євро на підтримку виробників боєприпасів

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив єврокомісар Тьєррі Бретон, який відповідає за внутрішній ринок, передає "ДС" з посиланням на Bloomberg.

Кошти у розмірі від 300 до 500 млн євро стануть частиною третього напряму ширшої стратегії щодо збільшення виробничих потужностей у ЄС, у тому числі шляхом усунення проблемних місць. Програма також включає спільні закупівлі боєприпасів та відшкодування через Європейський фонд миру того, що держави-члени відправляють зі своїх запасів як сучасних, так і радянських боєприпасів в Україну.

Ці кошти стануть доповненням до 2 млрд євро, які раніше були узгоджені міністрами закордонних справ та оборони країн-членів Євросоюзу, оскільки ЄС має намір надати Україні 1 млн артилерійських боєприпасів протягом наступного року.

Бретон визнав, що проблемою може бути виробництво пороху, додавши, що деякі країни є кандидатами на створення нових потужностей. ЄС прагне збільшити виробництво як на існуючих, так і нових підприємствах.

Є й інші політичні перешкоди. Болгарія, великий виробник боєприпасів радянського зразка, працюватиме з ЄС над розвитком своєї військової промисловості, але не братиме участі у спільних закупівлях боєприпасів для України.

Як повідомляла "ДС", 20 березня міністри країн-членів Євросоюзу погодили закупівлю для України 1 млн боєприпасів.

8 березня посли Європейського Союзу схвалили додаткові 2 млрд євро для Європейського фонду миру (EPF), який зокрема надає військову підтримку Збройним силам України.

За даними видання Financial Times, через дефіцит вибухових речовин Європа не може виготовляти більше боєприпасів для України. Нарощування виробництва снарядів може тривати близько трьох років.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua