• USD 36.6
  • EUR 35.2
  • GBP 39.4
Спецпроєкти

Amnesty International відмовилася змінювати свій скандальний звіт

Організація Amnesty International висловила жаль у зв'язку з негативною реакцією українського керівництва та суспільства на звіт, але продовжує наполягати на наведених у ньому фактах

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у коментарі організації, яке є у розпорядженні Reuters, передає "ДС".

"Amnesty International глибоко шкодує про тривогу та гнів, які викликав наш прес-реліз про тактику ведення бойових дій українськими військовими", — сказано в коментарі.

В організації наголосили, що пріоритетом її діяльності є захист мирного населення.

"Пріоритетом Amnesty International у цьому та будь-якому іншому конфлікті є забезпечення захисту цивільних осіб. Справді, це була наша єдина мета при публікації цього останнього дослідження. Хоча ми повністю підтримуємо наші висновки, ми шкодуємо про завданий біль", — зазначили в AI.

Amnesty також повідомила, що її фахівці відвідали 19 міст та сіл, у яких українські військові розташовувалися біля житлових будинків. Таким чином, захисники України нібито наражали мирних жителів на ризик обстрілу з боку Росії.

"Це не означає, що Amnesty International покладає на українські сили відповідальність за порушення, вчинені російськими військами, або що українські військові не вживають адекватних запобіжних заходів в інших частинах країни", — йдеться в повідомленні.

"Ми маємо бути дуже чіткими: ніщо з того, що ми задокументували… аж ніяк не виправдовує порушення з боку Росії", — додали у заяві.

Нагадаємо, 4 серпня правозахисна організація Amnesty International випустила звіт, в якому заявляє, що українські військові наражають на небезпеку цивільне населення, розміщуючись на території шкіл і лікарень.

Український офіс організації після цього оприлюднив коментар, в якому пояснює, що українська команда не була залучена до підготовки звіту і з самого початку намагалася переконати колег у неприпустимості та неповноті такого матеріалу і в результаті відмовилася перекладати та поширювати його, але до їхньої думки не прислухалися. З українського офісу Amnesty International через скандальний звіт звільнилися спікер та керівник.

Заступник міністра оборони Ганна Маляр заявила, що звіт Amnesty International не відображає реальність у війні Росії проти України, а ці факти спотворюють вагу російських злочинів.

Видання The Times відзначає, Amnesty International стала рупором пропаганди Кремля.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua