• USD 36.6
  • EUR 39.7
  • GBP 45.2
Спецпроєкти

Австрія ухвалила важливе рішення для українських біженців

Парламент Австрії продовжив на рік право на проживання для українських біженців – до 4 березня 2024 року

Реклама на dsnews.ua

Відповідну поправку до спеціального положення про переміщених осіб ініціював уряд країни, передає "ДС" з посиланням на "РБК-Україна".

Постанова була прийнята у березні 2022 року на виконання Директиви ЄС та спочатку надавала дозвіл на проживання громадянам України до 3 березня 2023 року, з продовженням кожні шість місяців.

Поправка до документу була внесена через те, що у жовтні 2022 року Єврокомісія оголосила, що не пропонуватиме припинення дії директиви, яка передбачала тимчасовий захист для українців до 4 березня 2024 року.

"Таким чином уряд хоче створити правову визначеність для тих, кого це стосується, і зменшити адміністративний та фінансовий тягар", — зазначили в парламенті Австрії.

За даними Міністерства внутрішніх справ Австрії, з 24 лютого по 31 грудня 2022 року в країні зареєстрували близько 91 тисячі біженців з України, близько 66 тисяч із них досі перебувають в Австрії. При цьому близько половини українців, які втекли до Австрії від війни, хочуть залишитися в країні назавжди.

Як повідомляла "ДС", 11 січня Сенат Чехії продовжив на рік — до кінця березня 2024 року дію режиму тимчасового захисту для українських біженців, який передбачений законом, відомим як lex Ukraine.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua