• USD 26.7
  • EUR 31.4
  • GBP 36.9
Спецпроєкти

Байден відправить додаткові сили в Афганістан: лише щоб евакуювати своє посольство

Президент США Джо Байден схвалив відправлення додаткових озброєних сил в Афганістан. Їхньою метою буде допомогти безпечно згорнути американське посольство і вивести персонал з Афганістану

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в заяві Байдена, опублікованій на сайті Білого дому, передає "ДС".

"По-перше, ґрунтуючись на рекомендаціях наших дипломатичних, військових і розвідувальних груп, я санкціонував розгортання приблизно 5000 американських військовослужбовців, щоб забезпечити упорядковане і безпечне скорочення американського персоналу і іншого союзного персоналу, а також впорядковану й безпечну евакуацію афганців, які допомагали нашим військам під час нашої місії, і тих, хто зазнав особливого ризику від наступу талібів", — заявив Байден.

Представник міністерства оборони США на умовах анонімності сказав Reuters, що з 5000 оголошених Байденом військових 4000 вже були оголошені раніше, але близько 1000 були затверджені нещодавно і будуть з 82-ї повітряно-десантної дивізії.

Крім того, Байден повідомив, що США повідомили представникам "Талібану" в Досі, що "будь-які дії з їхнього боку на території Афганістану, які ставлять під загрозу персонал США або нашу місію там, будуть зустрінуті швидкими і сильними озброєними силами США".

Нагадаємо, на тлі наступу Талібану в Афганістані працівникам посольства США в Кабулі доручили знищити секретні документи та будь-які предмети, "які можна використовувати не за призначенням, а з метою пропаганди".

Раніше президент США Джо Байден заявив, що наступ руху "Талібан" в Афганістані не змусить змінити плани виведення американських військових з цієї країни, однак США надалі підтримуватимуть афганські урядові сили з повітря та боєздатність ВПС Афганістану. "Вони (афганці — ред.) мають боротися за себе самих, за свій народ. Їх більше, ніж руху "Талібан". Але вони повинні хотіти битися", — сказав тоді Байден.

Відзначимо, протягом серпня ВПС США кілька разів атакувала позиції Талібану. Востаннє вчора, 14 серпня, сили США завдали авіаударів по формуваннях "Талібану" в районі аеропорту Кандагар на півдні Афганістану — одного з ключових міст, які вдалось захопити бойовикам.

Як писала "ДС", радикальний ісламістський рух "Талібан" почав наступ на території Афганістану після того, як 25 квітня з країни почали виведення своїх військ США та їхні союзники.

За останні дні "Талібан" здобув майже усі ключові міста Афганістану: 12 серпня узяв під контроль Кандагар — друге за величиною місто країни, 13 серпня здобув ще чотири столиці афганських провінцій, а 14 серпня – столицю провінції Балх Мазарі-Шаріф, четверте за величиною місто Афганістану та головний торгово-транспортний вузол на півночі країни.

Напередодні бойовики "Талібану" без бою взяли Джелалабад – останнє ключове місто Афганістану, крім столиці Кабула. Згідно з останніми оцінками військової розвідки США, Кабул може опинитися під натиском повстанців протягом 30 днів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua