• USD 27.8
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Байдена закликали зупинити будівництво "Північного потоку-2"

Республіканці у Конгресі США виступили із заявою в зв'язку з ворожими діями Росії щодо України, зажадавши від Білого дому зупинити "Північний потік-2"

Будівництво "Північного потоку-2"
Будівництво "Північного потоку-2"
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні "Голосу Америки", передає "ДС".

Конгресмени-республіканці Джим Ріш, один з керівників сенатського Комітету з міжнародних відносин, і Майкл Маккол, заступник голови Комітету у закордонних справах Палати представників, заявили про повну підтримку України перед обличчям ворожої та дестабілізаційної поведінки Кремля.

За словами авторів заяви, США ніколи не визнають незаконну окупацію Криму і засуджують агресію Москви, а також дії маріонеткових російських сил на Донбасі.

Законодавці зазначили, що вони хотіли б побачити, щоб США здійснили дії, спрямовані на зупинку будівництва газопроводу "Північний потік-2".

"Цей проект є ключовим джерелом згубного впливу Росії, і одна з його основних цілей — підірвати безпеку України. Тому ми закликаємо адміністрацію Байдена негайно представити в Конгрес проміжний звіт, в якому повністю будуть введені санкції, передбачені Законом про захист енергетичної безпеки Європи з урахуванням поправок", — заявили Ріш і Маккол.

Вони підкреслили, що їх радують різкі заяви, зроблені в США і НАТО з цього приводу, однак, на їхню думку, адміністрація Байдена має підкріпити цю жорстку риторику настільки ж рішучими діями, в тому числі шляхом посилення військово-морської присутності в Чорному морі, збільшення числа навчань з регіональними союзниками та партнерами, розробки більш міцної та стійкої архітектури регіональної безпеки та збільшення надання допомоги в області безпеки Києву, в тому числі за допомогою постачання летальної зброї.

Нагадаємо, раніше міністри закордонних справ України та Польщі попросили президента США Джо Байдена не допустити завершення будівництва російського проєкту газопроводу "Північний потік-2". Згодом, 22 лютого, стало відомо, що міністерство фінансів США оголосило про запровадження додаткових санкцій проти Росії через будівництво газопроводу Nord Stream 2 до Німеччини.

Також повідомлялося, що більше 15 компаній самостійно покинули проєкт "Північний потік-2" через побоювання потрапити під американські санкції.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua