• USD 29.3
  • EUR 30.8
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Колишній головнокомандувач США закликав НАТО втрутитись у війну з Росією

НАТО повинно "вийти за окреслену територію" та підтримати Україну у війні з Росією. Альтернативою цього рішення є зупинка існування Альянсу

Веслі Кларк
Веслі Кларк
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив колишній головнокомандувач союзними силами США та НАТО Веслі Кларк, передає "ДС" із посиланням на "Голос Америки".

"НАТО має втрутитись. Давайте офіційно це оголосимо і накажемо росіянам припинити вогонь. Війну неможливо зупинити без втручання НАТО", – сказав Кларк.

Кларк наголосив, що втручання НАТО залежить від політичної волі та "рішучості національних лідерів". Як приклад, воєнний експерт навів дії НАТО в Югославії. Без формальної згоди Ради Безпеки ООН 24-го березня 1999 року війська НАТО почали операцію в тодішній федеративній державі, охопленій війною.

Однак, за словами колишнього головнокомандувача, США та партнери не мають в наявності необхідної кількості озброєння, яке вони могли би надати Україні, не використовуючи власні стратегічні запаси.

Як писала "ДС", Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг вважає, що встановити мир в Україні можливо, але питання в тому, яку ціну за нього готові заплатити.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua