• USD 28
  • EUR 33.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

Держдеп про перекидання військ РФ до кордону України: "Контекст має значення"

США і союзники по НАТО звернулися до керівництва Росії за поясненнями щодо військових маневрів біля кордону з Україною і адмінкордону з окупованим Кримом

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив представник Держдепартаменту США Нед Прайс, передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Ми обговорили нашу стурбованість щодо зростання напруженості і порушень режиму припинень вогню з союзниками по НАТО і звернулися до Росії за поясненнями", — сказав Прайс.

Разом з тим він відмовився відповісти на питання журналіста, чи не є пересування російських військ біля кордонів України спробою залякування Києва.

"До моєї роботи не входить говорити про те, що рухає Росією, моя робота — говорити про те, що про це думає адміністрація США. Дозвольте мені ясно сказати, ми стурбовані нещодавньої ескалацією російської агресії на сході України, це стосується і повідомлень про пересування російських військ біля кордонів України і в окупованому Криму, що заслуговують на довіру", — сказав Прайс.

Він зазначив, що оцінювати подібні переміщення потрібно, памʼятаючи про події 2014 року в Україні.

"Контекст має значення", — підкреслив Прайс.

Як повідомляла "ДС", головнокомандувач Збройними силами України генерал-полковник Руслан Хомчак заявив, що Російська Федерація збільшила кількість військ біля кордонів України на території тимчасово окупованого Криму і окремих районів в Донецькій і Луганській областях. За даними групи незалежних розслідувачів Conflict Intelligence Team (CIT), Росія перекидає на кордон з Україною військову техніку, маскуючи її номерні знаки.

У Держдумі РФ сказали, що Російська Федерація в разі подальшого загострення на Донбасі може офіційно ввести війська для "захисту" місцевих жителів і російських громадян.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua