• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Дізнався у ЗМІ. Президент Вірменії стверджує, що не брав участі в переговорах про Карабах

Реклама на dsnews.ua

Президент Вірменії Армен Саргсян зізнався, що про підписання домовленостей про припинення бойових дій у Нагірному Карабасі дізнався з повідомлені у ЗМІ

Він стверджує, що з ним, як з главою країни, не проводили жодних консультацій, інформує "ДС".

"Я не брав участі в жодних переговорах. Врегулювання карабаського конфлікту – справа державної ваги. Будь-який крок, дія, будь-яке рішення, що стосується життєво важливих інтересів безпеки і прав Вірменії, Арцаха (самоназва Нагорного Карабаху, — прим. "ДС") і всього вірменського народу, особливо підписання документа, повинні стати предметом всебічних консультацій і обговорень", – написав Сргасян на сторінці у Facebook.

Також він анонсував, що негайно ініціює політичні консультації, щоб якомога швидше "погодити рішення, які випливають із нашого порядку денного щодо захисту національних інтересів". Президент Вірменії додав, мовляв, сподівається, що це питання буде вирішено протягом десяти днів.

Нагадаємо, премʼєр-міністр Вірменії Нікол Пашинян ввечері 9 листопада повідомив, що підписав з президентами Росії та Азербайджану документ про припинення бойових дій у Нагірному Карабасі.

"Я ухвалив дуже і дуже важке рішення для себе і для всіх нас. Я підписав заяву з президентами Росії і Азербайджану про припинення карабаської війни о 01:00 (23.00 9 листопада за Києвом). Текст вже опублікованої заяви невимовно болючий для мене особисто і для нашого народу. Я ухвалив це рішення у результаті глибокого аналізу військової ситуації та оцінки людей, які найкраще її знають. Також засновано на переконанні, що це найкраще можливе рішення ситуації, що склалася. Про все це докладно розповім найближчими днями", — сказав Пашинян.

Своєю чергою президент Азербайджану Ільхам Алієв висловив надію, що "багаторічному протистоянню з Вірменією прийшов кінець". Водночас він заявив, що миротворчу місію в регіоні здійснюватимуть спільно військові з Росії та Туреччини.

Цьому рішенню передувало взяття Азербайджаном під контроль декількох населених пунктів у Нагірному Карабасі. Після заяви Пашиняна про припинення вогню в зоні карабаського конфлікту у Вірменії спалахнули масштабні акції протесту. Так, в Єревані протестувальники захопили парламент, а також увірвалися до будівлі уряду країни.

    Реклама на dsnews.ua