• USD 36.6
  • EUR 37.2
  • GBP 44.2
Спецпроєкти

ЄС не буде нейтральним спостерігачем, - Боррель про агресію Росії

ЄС діятиме рішуче у випадку, якщо Росія здійснить нові акти агресії проти України. Європейське співтовариство не буде нейтральним спостерігачем, якщо Росія дійсно хоче обговорити архітектуру європейської безпеки

ЄС не буде нейтральним спостерігачем;
ЄС не буде нейтральним спостерігачем; / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це Голова дипломатії ЄС Жозеп Боррель розповів виданню PAP, передає "ДС".

"ЄС діятиме рішуче, якщо Росія здійснить нові акти агресії проти України. Нинішня ситуація є загрозою стабільності і безпеці не лише України, але і всього регіону, і її не можна обговорювати "без всіх зацікавлених сторін за столом", — зазначив політик.

Глава дипломатії виступив за участь ЄС в переговорах щодо так званих "гарантій безпеки", яких вимагає РФ.

"ЄС не може бути нейтральним спостерігачем на цих переговорах, якщо Росія дійсно хоче обговорити архітектуру європейської безпеки. Ми будуємо спільну зовнішню політику і політику безпеки і загальну політику безпеки і оборони саме з цією метою", — наголосив Боррель.

Він підкреслив, що ЄС "підтримує регулярні контакти зі своїми українськими колегами", а мета його першої закордонної поїздки в 2022 році — поговорити з українськими партнерами ЄС про їх занепокоєння і про те, що можна зробити для їх вирішення.

"Я також хочу підкреслити, що Україна, як і будь-яка інша країна в світі, має право і може вільно вибирати свої політичні та безпекові альянси або партнерства. Ніхто не буде ухвалювати рішення з питань, пов'язаних з Україною, без України", — резюмував дипломат.

Нагадаємо, Голова дипломатії ЄС Жозеп Боррель відвідає Україну з робочим візитом, який триватиме з 4 до 6 січня. Це буде перша закордонна поїздка політика в цьому році.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua