• USD 36.6
  • EUR 37.2
  • GBP 44.1
Спецпроєкти

ЄСПЛ визнав ризики для Саакашвілі: Денисова направила звернення до ООН та ОБСЄ

Європейський суд з прав людини визнав, що колишньому президентові Грузії, голові виконкому Національної ради реформ України Міхеїлу Саакашвілі загрожує непоправна шкода

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомила у своєму Facebook уповноважена Верховна Рада з прав людини Людмила Денісова, коментуючи звіт про стан розгляду справи "Саакашвілі проти Грузії", передає "ДС".

"Європейський суд з прав людини визнав, що Міхеілу Саакашвілі загрожує безпосередній ризик незворотної шкоди. 10 листопада 2021 року Суд вирішив, згідно з правилом 39 Регламенту Суду, звернутися до Уряду Грузії з вимогою поінформувати Суд про поточний стан здоров’я заявника, з метою забезпечення його безпеки у в'язниці, а також надання йому належної медичної допомоги на період відновлення після голодування", — йдеться у повідомленні.

Крім того, ЄСПЛ закликав Саакашвілі припинити голодування та вказав на необхідність складання плану лікування для одужання політика.

Денісова також направила заяви про порушення прав громадянина Саакашвілі Верховному комісару ООН з прав людини Мішель Бачелет, голові ОБСЄ Анн Лінде, комісару Ради Європи з прав людини Дуні Міятович, Комітету ООН з питань запобігання тортурам, Комітету Ради Європи з попередження катувань і нелюдства або покарання, 9 представництвам міжнародних правозахисних організацій в Україні, 78 дипломатичним представництвам іноземних держав в Україні.

Як писала "ДС", уповноважена Верховна Рада України з прав людини Людмила Денісова не була допущена до експрезидента Грузії Михеїла Саакашвілі в пенітенціарній установі №18 міста Глдані.

Міністр юстиції Грузії Раті Брегадзе заявив, що законодавство не передбачає допуск омбудсмена до тюремної лікарні.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua