• USD 29.3
  • EUR 30.9
  • GBP 35.8
Спецпроєкти

"Ця концепція насправді не працює": Влада Естонії розкритикувала оборонний план НАТО

Нинішній план оборони НАТО для країн Балтії потрібно переглядати. За час окупації, яку він "передбачає", може статися повне знищення Естонії та її культури

Кая Каллас
Кая Каллас
Реклама на dsnews.ua

Про це прем'єр Естонії Кая Каллас заявила в інтерв'ю для Financial Times, передає "ДС".

Зараз у кожній із країн Балтії постійно базується близько 1500 тисяч військових НАТО. Їхнє завдання – забезпечити початковий опір вторгненню, щоб дати Альянсу час на підготовку до перекидання підкріплення.

Каллас застерігла, що така концепція "натягнутого дроту" передбачає оперативного потужного опору Росії. Присутність військ союзників має бути масштабнішою – як мінімум дивізія в кожній країні Балтії, вважає вона.

"Тепер усі бачать, що ця концепція насправді не працює", – заявила Каллас і закликала розмістити в країнах Балтії 20 000 – 25 000 солдатів НАТО.

За її словами, альянсу потрібно перейти відстримувальної позиції до оборонної, "а це означає, що ми маємо бути готові відбити (напад росіян — ДС) у перший же день".

Як писала "ДС", 21 червня російський військовий гелікоптер Мі-8 вторгся у повітряний простір Естонії, що стало першим порушенням повітряних кордонів країни з боку армії РФ.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua