• USD 36.6
  • EUR 39.2
  • GBP 45.1
Спецпроєкти

Євросоюз висловився щодо ордеру на арешт Путіна

Рішення Міжнародного кримінального суду щодо видачі ордера на арешт президента Росії Володимира Путіна та уповноваженої з прав дитини в РФ Марії Львової-Бєлової є початком процессу притягнення російського керівництва до відповідальності

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляється у заяві Євросоюзу, виголошеній під час засідання Постійної ради ОБСЄ, повідомляє "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

У Євросоюзі наголосили, що злочини, скоєні Росією проти України та її народу, "не залишаться безкарними". У цьому зв’язку ЄС повністю підтримує зусилля України та міжнародної спільноти у цьому напрямку, "включаючи створення належного механізму переслідування злочину агресії, який викликає занепокоєння міжнародної спільноти загалом".

"У цьому контексті ми беремо до уваги рішення Міжнародного кримінального суду (МКС) від 17 березня 2023 року про видачу ордерів на арешт володимира путіна, президента росії, а також Марії Львової-Бєлової, уповноваженого з прав дитини при президенті рф. Ми розглядаємо це рішення МКС як початок процесу притягнення росії, її лідерів та всіх відповідальних осіб до відповідальності за злочини та звірства, які вони наказують, дозволяють або вчиняють в Україні", — йдеться у заяві.

Також в ЄС підтвердили свою підтримку розслідувань, які проводить прокурор МКС в Україні, і закликали всі держави-учасниці до повної співпраці.

Вітаючи публікації Комісією ООН доповіді про російські злочини в України, в ЄС також закликає ОБСЄ та її держави-учасниці "продовжувати використовувати всі наявні інструменти ОБСЄ, зокрема московський механізм, для притягнення винних до відповідальності".

Нагадаємо, 17 березня Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт російського диктатора Володимира Путіна та уповноваженого президента РФ з прав дитини Марії Львової-Бєлової.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua