• USD 29.3
  • EUR 30.1
  • GBP 35.1
Спецпроєкти

Євросоюзу вистачить грошей та зброї для України, — Боррель

Європейський Союз має достатньо озброєння та ресурсів, щоб допомагати Україні до перемоги

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив високий представник Євросоюзу із зовнішньої політики Жозеп Боррель, передає "ДС" із посиланням на "Укрінформ".

За словами Борреля, із додатковим траншем у 500 млн євро загальна військова підтримка України від Євросоюзу сягне 2 млрд євро. І це лише частина європейської підтримки, адже країни-члени також роблять дуже багато.

"Це набагато більше, ніж люди думають", — запевнив високий представник, зауваживши, що не називатиме загальної суми допомоги.

"Європейці допомагатимуть "до кінця", – наголосив чиновник.

Він висловив переконання, що європейська зброя відіграє важливу роль на полі бою, а також розуміння того, що її запаси треба поповнювати. Боррель запевнив, що обсяги допомоги не будуть зменшені, що "у країнах ЄС достатньо ресурсів продовжувати підтримувати Україну на тих же засадах". Постачання продовжуються і розширюються, додав він.

Боррель назвав критичною підтримку саме зараз, адже війна, за його оцінкою, перебуває у поворотній точці, бо на сході українські війська йдуть у контрнаступ, демонструючи успіхи.

"І ми не можемо допустити, щоб в України закінчилося озброєння. І не допустимо цього", — підкреслив євродипломат.

Високий представник ЄС зазначив, що якщо "правдою є те, що Росія втратила близько 15% особового складу військ на початку війни, то це є світовим рекордом втрат армії, яка вторглась і атакує". А список втрат техніки свідчить про "неймовірні масштаби втрат".

"Я не знаю, чи зможуть вони поповнити запаси, але масштаби втрат російської армії дійсно вражають", — зазначив Боррель.

Він також поінформував, що Місія ЄС повертається сьогодні до Києва, де на місці підтримуватиме українська влада громадськими ініціативами, а також у справі розслідування військових злочинів. Разом із США та Великобританією розпочала роботу група радників з розслідування таких злочинів.

Як повідомляла "ДС", Європейський Союз надасть Україні транш макрофінансової допомоги на 600 млн євро до 20 травня.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua