• USD 36.6
  • EUR 35.7
  • GBP 40.4
Спецпроєкти

Фінляндія заарештувала активи засновника Yandex та братів Ротенбергів, - ЗМІ

У Фінляндії заарештовано активи російських бізнесменів Аркадія Воложи, Борису та Аркадія Ротенберга

Прапор Фінляндії
Прапор Фінляндії
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Helsingin Sanomat, передає "ДС".

За даними видання, нові рішення про арешт фінська влада прийняла в серпні та на початку вересня. Волож і брати Ротенберги перебувають у списку санкцій ЄС.

У Фінляндії заарештовано активи найбільшої російської пошукової компанії "Яндекс" засновником та генеральним директором якої є Волож.

Згідно з серпневим рішенням, "Яндекс" керує транспортною службою Yango у Фінляндії та має центр обробки даних у Мянтсяля, відпрацьоване тепло якого використовується в значній частині виробництва централізованого теплопостачання Мянтсяля, зазначили у виданні.

Навесні Yandex Oy змінила назву на Global DC Oy у Фінляндії. Волож вже залишив посаду генерального директора та місце у раді директорів компанії. Однак це не звільнило його від санкцій.

У ЗМІ додали, що Ротенберги заарештували акції компанії Långvik Capital та її частки у двох інших компаніях, у тому числі найбільший критий льодовий стадіон країни, раніше відомий як Hartwall Arena, і СПА-готель Långvik в передмісті Гельсінкі.

Крім Ротенберга, ще один олігарх Геннадій Тимченко володіє значною часткою компанії Helsinki Halli. Його акції вже заарештовано.

Заморожування означає, що активи Långvik Capital не можуть бути передані в заставу, продані або іншим чином вжиті без дозволу судового пристава. Що стосується Ротенбергів, то це тимчасові заходи, які зазвичай передують фактичному рішенню про конфіскацію.

Як писала "ДС", після оголошення "часткової мобілізації" у Росії Фінляндія ухвалила рішення щодо необхідності введення національних заходів щодо недопущення в'їзду в країну російських туристів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua