• USD 29.3
  • EUR 30.9
  • GBP 35.8
Спецпроєкти

Фінляндія готова воювати, якщо Росія нападе, — командувач армії

Фінляндія готувалася вести таку оборонну війну, як зараз в Україні, і в разі російського нападу не стала б "легкою здобиччю"

Фінляндія готова протистояти Росії
Фінляндія готувалася вести таку оборонну війну, як зараз в Україні
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив Reuters командувач фінської армії Тімо Ківінен, передає "ДС".

За його словами, Фінляндія підготувала значний арсенал для своєї оборони. І не менш важливу роль зіграла б мотивація громадян. 

"Ми послідовно розбудовували свою оборону саме для того типу війни, яку зараз веде Україна — з масштабним використанням вогневих засобів, бронетехніки, повітряних сил. Україна не стала для Росії легкою здобиччю, і так само було би з Фінляндією… Але найважливіший рубіж оборони — "між двома вухами" солдата, як наразі доводить війна в Україні", — каже Ківінен. 

Він додав, що радий за рішення Фінляндії вступати до НАТО, оскільки це додатково посилить спроможності країни, але головну відповідальність за свою оборону вона і далі покладатиме на себе.

Фінляндія має близько 1300 км сухопутного кордону з Росією. Вона втратила близько 12% території після нападу СРСР у 1939 році і подальших подій Другої світової війни. 

Населення Фінляндії — близько 5,5 млн людей, військо налічує близько 280 тисяч основних сил та до 870 тисяч підготовлених резервістів. Фінська артилерія вважається однією з найпотужніших у Європі. На відміну від багатьох країн Заходу, після завершення холодної війни Фінляндія не скасовувала загальний призов.

Як писала "ДС", у НАТО не можуть гарантувати того, що у Фінляндії та Швеції не буде розміщено ядерну зброю, якщо їх приймуть до блоку.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua