• USD 36.6
  • EUR 37.9
  • GBP 43.9
Спецпроєкти

Китай у Радбезі ООН закликав до мирних перемовин України та Росії

Постійний представник Китаю при ООН Лю Цзеї закликав використати усі дипломатичні засоби для припинення будь-яких бойових дій на території України та сприяти мирним переговорам

Лю Цзеї
Лю Цзеї / Скриншот
Реклама на dsnews.ua

Про це він заявив під час засідання Ради безпеки ООН, передає "ДС" з посиланням на "ТСН".

"Китай відзначив найостанніші зміни у ситуації в Україні та уважно дослухався до думок, які було висловлено щодо цього. Наші пропозиції стосовно розв'язання питання України є послідовними та чіткими, а саме: суверенітет та територіальна цілісність усіх держав. Її потрібно поважати", — зазначив Лю Цзеї.

Він зазначив, що слід дотримуватися цілей та принципів статуту ООН.

"Легітимні та безпекові перспективи кожної з держав потрібно сприймати серйозно. Усі зусилля, що можуть привести до мирного вирішення кризи, повинні бути підтримані. Китай завжди стояв на стороні миру та продовжуватиме відігравати конструктивну роль", — сказав Лю Цзеї.

Водночас він висловився щодо санкцій проти Росії.

"Багато лідерів виражали свої перестороги щодо продовження та розширення кризи в Україні та її наслідків, а також потреби у діалогу для того, щоби припинити ворожі бойові дії. Мир — це завдання нас усіх. Відповідна конфронтація, політична ізоляція, санкції можуть привести нас всіх у глухий кут. Тож, відповідно, ми повинні підштовхнути сторони, щоб вони відкрили двері до мирного врегулювання конфлікту та відповідно враховували позиції у перемовинах, а також розглянули усі доступні варіанти", — наголосив дипломат.

Як писала "ДС", представник міністерства закордонних справ Китаю Ван Веньбін заявив, що його держава готова працювати з Україною, "щоб підтримувати динаміку нашої співпраці та продовжувати збагачувати китайсько-українське стратегічне партнерство".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua