• USD 36.6
  • EUR 37.2
  • GBP 44.1
Спецпроєкти

Китай викликав послів європейських держав "на килим" через заяву G7

Міністерство закордонних справ Китаю заявило, що викликало європейських дипломатів, щоб висловити їм протест у зв’язку із заявою G7 та ЄС з критикою військових навчань Китаю довкола Тайваню

Китай викликав послів країн "Великої сімки"
Китай викликав послів країн "Великої сімки"
Реклама на dsnews.ua

Пресслужбу китайського дипломатичного відомства цитує видання Associated Press, передає "ДС".

Там зазначили, що зустріч відбулася ввечері у четвер: послам висловили протест у зв’язку з "втручанням у внутрішні справи Китаю". Амбасадорів яких саме європейських держав викликали, не уточнюють. 

Раніше у четвер Китай скасував зустріч глави МЗС з японським колегою через заяву "Групи семи" про те, що для військових навчань Китаю немає приводу.  

Нагадаємо, країни G7 та Євросоюз у своїй заяві критикують проведення Китаєм військових навчань довкола Тайваню після візиту на острів спікерки Палати представників США Ненсі Пелосі, зауваживши, що це не можна вважати приводом для агресивної військової діяльності.

Визначені Китаєм зони для навчань розташовані довкола Тайваню і місцями перекривають ділянки, які Тайвань вважає своїми територіальними водами, подекуди – впритул до важливих портів. Керівництво Тайваню звинувачує Китай у де-факто блокаді.  

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua