• USD 36.5
  • EUR 39.7
  • GBP 46.1
Спецпроєкти

"Коктейлі Молотова" та сльозогінний газ: Французи вийшли на вулиці через пенсійну реформу

16 березня у низці міст Франції відбулися акції протесту через наміри уряду просувати пенсійну реформу навіть попри відсутність її підтримки у нижній палаті парламенту

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні BFMTV, передає "ДС".

За даними видання спонтанні демонстрації відбулися в Парижі, Нанті, Марселі, Ренні, Ліоні. У Парижі кілька тисяч людей зібралися на площі Згоди на мирний мітинг, але ввечері він переріс у насильницькі сутички.

Близько 20:00 влада застосувала сльозогінний газ та розігнала протестувальників через пожежу, що почалася на місці реставрації обеліска.

На міських вулицях було зафіксовано "кілька загорянь", в тому числі загоряння сміттєвих баків і вуличних меблів, підтвердили в префектурі. Пожежникам довелося кілька разів втручатися, щоб локалізувати різні спалахи,217 осіб було заарештовано

У Нанті, за даними поліції, ввечері зібралося близько 3500 осіб. Демонстранти підпалили сміттєві баки та купи сміття — сміттярі, за даними видання, теж страйкували. Учасники кидали в поліцію "коктейлі Молотова" і каміння.

У ЗМІ пишуть, що на вулицях Марселя було пограбовано кілька магазинів в результаті демонстрації, організованої після оголошення уряду.

"Розбивши вітрину відділення банку Caisse d'Epargne на вулиці Канеб'єр і обливши фарбою фасади кількох магазинів на цьому знаменитому проспекті, демонстранти розгромили щонайменше десяток інших магазинів у напрямку до вулиці Сен-Ферреоль, головної торгової вулиці Марселя", — пише BFMTV.

У Ренні "численні вивіски були зруйновані в центрі міста і 26 пожеж були погашені силами SDIS", повідомила ввечері префектура Іль-і-Вілен, уточнивши, що "група з 300 рішуче налаштованих ультрас" продовжувала "свої зловживання". Вісім осіб були заарештовані і взяті під варту.

На вулицях Ліона зібралося 1500 осіб. Загалом, за даними префектури Рони, після демонстрацій було заарештовано чотири людини. Одна з груп протестувальників пошкодила вікна центральної ратуші. Поліція застосувала сльозогінний газ для розгону натовпу.

Як писала "ДС", у січні масштабний страйк через незгоду із запланованою пенсійною реформою оголошували французькі транспортники.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua