• USD 36.7
  • EUR 39.6
  • GBP 46.2
Спецпроєкти

Командувати Повітряно-космічними силами РФ призначили нового генерала

Новопризначений Віктор Афзалов уже 2022 року генерал виконував відповідні обов'язки, коли Суровікін командував Об'єднаним угрупуванням військ у зоні військової операції в Україні

Віктор Афзалов
Віктор Афзалов
Реклама на dsnews.ua

Командувати Повітряно-космічними силами РФ призначили генерала Афзалова, який замінив Суровікіна, пише "Крим.Реалії", інформує "ДС".

Новим командувачем Повітряно-космічних сил Росії призначений генерал-полковник Віктор Афзалов. Від жовтня 2017 до серпня 2023 року цю посаду обіймав генерал Віктор Суровікін, який втратив довіру після заколоту, організованого очільником угруповання "ПВК Вагнера" Євгеном Пригожиним.

Про призначення нового командувача Повітряно-космічних сил повідомили офіційні російські інформагенції ТАСС та "РИА Новости" з посиланням на джерела. Афзалов був тимчасовим виконувачем обовʼязків командувача після того, як Суровікіна зняли з посади.

Новий очільник є випускником Пушкінського вищого військового училища радіоелектроніки ППО, Військового університету ППО та військової академії Генштабу. З 2017 року він командував армією Військово-повітряних сил та ППО Східного військового округу.

Сергій Суровікін командував російськими військами в Україні з жовтня 2022-го до січня 2023 року. З його імʼям повʼязували кампанію ударів по енергосистемі України, а також виведення військ РФ із Херсона та всієї правобережної частини Херсонської області. У січні його було переведено на посаду заступника командувача під керівництво начальника Генштабу РФ Валерія Герасимова.

Колишній командувач російського угрупування в Україні не зʼявлявся на публіці понад два місяці, з моменту заколоту найманців угруповання "ПВК Вагнера" 24 червня.

ЗМІ та різні телеграм-канали повідомляли, що Суровікін після заколоту фактично був позбавлений волі, але перебував не в СІЗО, а в іншому місці. Стверджувалося, що його допитували щодо можливої причетності до організації збройного походу на Москву, організованого нині покійним Євгеном Пригожиним.

4 вересня журналістка Ксенія Собчак опублікувала актуальну фотографію Суровікіна. Про звільнення генерала також написала газета The New York Times з посиланням на двох американських чиновників та людину, близьку до Міноборони Росії.

Віктор Афзалов пройшов шлях від начальника розрахунку ракетних дивізіонів до першого заступника командувача армії ВПС та ППО. У липні 2017 року був призначений командувачем армії Військово-повітряних сил та Протиповітряної оборони Східного військового округу. А у 2019 році указом президента Росії Володимира Путіна став першим заступником головкому ВКС Збройних сил РФ.

У 2022 році президент РФ Володимир Путін надав Віктору Афзалову звання генерал-полковника.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua