• USD 28.4
  • EUR 32.1
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Конституційний суд Білорусі взявся оцінювати західні санкції: визнав незаконними

Підконтрольний самопроголошеному президенту Олександру Лукашенку Конституційний суд Білорусі 15 грудня визнав західні санкції проти країни "порушенням міжнародного права"

Державний прапор Білорусі
Державний прапор Білорусі / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

КС оголосив рішення у справі "Про відповідність загальновизнаним принципам та нормам міжнародного права документів, прийнятих ЄС та деякими іноземними державами, що передбачають введення обмежувальних заходів щодо Республіки Білорусь", передає "ДС" з посиланням на державний телеканал "Білорусь 1".

Суд заявив, що санкції Заходу зачіпають інтереси країни та перешкоджають реалізації прав та свобод білорусів.

"Ніхто не має права втручатися у внутрішні чи зовнішні справи іншої держави. Усі форми втручання, спрямовані проти правосуб'єктності держави, є порушенням міжнародного права", — ухвалив КС.

Повідомляться, що рішення планують передати до ООН, щоб там "оперативно дали оцінку та припинили протиправні дії цих держав".

Нагадаємо, 2 грудня США, Європейський Союз, Канада та Велика Британія запровадили санкції щодо самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка, його оточення та близьких до нього білоруських компаній.

Білорусь запровадила продовольче ембарго проти країн, які запровадили санкції проти неї. Заборона на ввезення поширюється на низку товарів з Європейського Союзу, США, Канади, Норвегії, Албанії, Ісландії, Північної Македонії, Великої Британії, Чорногорії, Швейцарії.

Крім того, самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко підписав указ, який передбачає кримінальну відповідальність за заклики до запровадження санкцій щодо білоруського режиму.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua