• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Латвія на підтримку Чехії вирішила вислати російського дипломата

Латвія вирішила вислати з країни одного російського дипломата у знак солідарності з Чехією

Руслан Ушаков
Руслан Ушаков
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в заяві на сайті МЗС Латвії, передає "ДС".

"Міністр закордонних справ Едгар Рінкевичс прийняв рішення оголосити одного дипломата посольства Російської Федерації небажаною особою в Латвійській Республіці (персоною нон грата). Рішення міністра прийнято у знак солідарності з урядом Чеської Республіки в звʼязку з нелегальними діями російських розвідувальних служб в Чеській Республіці, та на основі оцінки дій дипломата російського посольства і констатував допущених ним порушень в Латвії", — йдеться в заяві.

Як зазначається, рішення передали повноважному повіреному посольства РФ у Латвії Володимиру Васильєву.

Міністерство підкреслило, що Латвія зацікавлена у відносинах з Росією, які б спиралися на взаємну повагу, міжнародне право та принципи Віденської конвенції про дипломатичні зносини, однак дії Росії тривалий час свідчать про порушення цих принципів.

Нагадаємо, 17 квітня за причетність до диверсій на території Чехії чеська поліція оголосила в розшук громадян Росії Олександра Петрова і Руслана Боширова, яких також підозрюють в отруєнні Скрипалів у Великій Британії. У звʼязку з ситуацією Чехія також висилає 18 російських дипломатів з країни, підозрюваних у шпигунстві на користь спецслужб РФ.

Як писала "ДС", у відповідь МЗС РФ оголосило персонами нон ґрата 20 співробітників посольства Чехії в РФ.

Влада Чехії має намір зрівняти кількість співробітників посольства Росії в Празі і свого посольства в РФ. Для цього їм необхідно буде вислати близько 60 російських дипломатів.

Раніше у МЗС РФ заявили, що Прага стала на шлях руйнування відносин з Москвою, висилаючи додаткових дипломатів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua