• USD 28.4
  • EUR 32.2
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Литва збільшить військову допомогу Україні

Державна рада оборони Литви затвердила план військової підтримки України, який передбачає збільшення кількості інструкторів та надання матеріальної допомоги

Реклама на dsnews.ua

Рішення було ухвалено на засіданні ради 10 січня, передає "ДС" із посиланням на "Укрінформ".

"Ми маємо намір підтримати Україну реальними практичними заходами, зокрема збільшити кількість інструкторів для нашої бойової навчальної місії та надати деяку матеріальну допомогу", — заявив міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас.

Він нагадав, що матеріальна допомога "буває і летальною, і нелетальною, і гуманітарною, наприклад, продовження лікування та реабілітації українських військовослужбовців у Литві". Також, за словами міністра, Литва має намір найближчим часом передати Україні системи нічного бачення. При цьому Анушаускас уточнив, що литовський уряд зобов'язується щорічно передавати Україні обладнання щонайменше на один мільйон євро.

Радник литовського президента Гітанаса Наусєди Дарюс Кулешюс заявив, що план підтримки України вже затверджено Держрадою з оборони Литви.

Також передбачено низку заходів щодо зміцнення обороноздатності самої Литви.

Як повідомляла "ДС", раніше міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс заявив, що Росія знову хоче напасти на Україну і тому НАТО має озброїти Київ.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua