• USD 27
  • EUR 32.7
  • GBP 38.1
Спецпроєкти

МЗС Литви розкритикувало ЄС за слабку реакцію на дії Росії

Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс вважає, що Європейському союзу слід було більш рішуче реагувати на порушення прав людини в Росії

Габріелюс Ландсбергіс
Габріелюс Ландсбергіс
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні литовського порталу Delfi, передає "ДС".

"Організація ув’язненого лідера опозиції Алєксєя Навального оголошена екстремістською, він позбавлений можливості брати участь в якому би то не було політичному житті, чим перед виборами в Думу паралізовано єдиний рух, який може опонувати режиму", — сказав Ландсбергіс.

"Крадіжка виборчого права людей вже має місце, тому, бачачи порушення прав людини , ЄС варто було б реагувати рішучіше ", — сказав він.

Міністр сказав це після засідання Ради ЄС із закордонних справ в Брюсселі.

Ландсбергіс підкреслив, що в країнах ЄС необхідно скорочувати число представників військових розвідок Росії та більше підтримувати громадянське суспільство цієї країни.

За словами міністра, якщо не буде принципової реакції з боку ЄС у звʼязку з терористичним актом в Чехії, Росія стане трактувати це як відкрите запрошення до продовження таких дій.

Нагадаємо, 17 квітня на терміново зібраній пресконференції керівництво чеського уряду офіційно звинуватило Росію в організації диверсії. Йдеться про вибух, який стався ще 16 жовтня 2014 року на військових складах і призвів до численних руйнувань і загибелі двох місцевих жителів.

За словами чеського премʼєра Андрія Бабіша, є обґрунтована підозра в причетності до вибуху офіцерів російської спецслужби ГРУ. За даними чеських ЗМІ, диверсія була здійснена швидше для зриву постачання зброї, в тому числі для України.

За причетність до диверсій на території Чехії чеська поліція оголосила в розшук громадян Росії Олександра Петрова і Руслана Боширова, яких також підозрюють в отруєнні Скрипалів у Великій Британії.

У звʼязку з ситуацією Чехія також висилає з країни 18 російських дипломатів, підозрюваних в шпигунстві на користь спецслужб РФ. У відповідь МЗС РФ оголосив персонами нон ґрата 20 співробітників посольства Чехії в Росії.

Влада Чехії має намір зрівняти кількість співробітників посольства Росії в Празі і свого посольства в РФ. Для цього їм необхідно буде вислати близько 60 російських дипломатів.

Проросійський президент Чехії Мілош Земан заявив, що поки немає ніяких доказів причетності російських агентів до підриву складів. Він розглядає дві версії інциденту, зокрема — непрофесійне поводження з вибуховими матеріалами. У відповідь міністр внутрішніх справ Чехії Ян Хамачек заявив, що слідство розглядає тільки версію з диверсією російських спецслужб.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua