• USD 41.5
  • EUR 45.2
  • GBP 53.6
Спецпроєкти

МКС розслідує російські кібератаки проти України як можливі воєнні злочини, — Reuters

Прокурори Міжнародного кримінального суду розслідують російські кібератаки на українську цивільну інфраструктуру як можливі воєнні злочини

Реклама на dsnews.ua

Про це пише Reuters із посиланням на джерела, знайомі зі справою, передає "ДС".

Неназваний чиновник сказав, що йдеться про атаки на інфраструктуру, які загрожували людським життям, зокрема порушували роботу електро- та водопостачання, з'єднання з аварійними службами або сервісами, які сповіщали про повітряну тривогу.

Співрозмовники Reuters уточнили, що прокурори МКС працюють разом з українськими командами для розслідування кібератак. Так, розглядаються щонайменше чотири великі атаки на енергетичну інфраструктуру.

Як зʼясувало видання, серед підозрюваних — група російських хакерів Sandworm, яка, на думку українських чиновників та кіберекспертів, пов'язана з російською військовою розвідкою.

Як зазначає Reuters, це перше підтвердження того, що атаки в кіберпросторі розслідуються міжнародними прокурорами, і це може призвести до ордерів на арешт. В МКС відмовилися коментувати цю інформацію, а втім, раніше там казали, що мають юрисдикцію розслідувати кіберзлочини. 

Як повідомляла "ДС", 17 березня 2023 року Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт російського диктатора Володимира Путіна та уповноваженого президента РФ з прав дитини Марії Львової-Бєлової.

Головний прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан заявив, що російський диктатор Володимир Путін у будь-який момент може постати перед МКС.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua