• USD 27.2
  • EUR 32.3
  • GBP 37.7
Спецпроєкти

НАТО не поспішає приймати Україну, бо боїться російської агресії, — Вербшоу

Члени НАТО не поспішають надавати Україні членство в Альянсі, побоюючись спровокувати нову агресію з боку Росії. Та саме це додає Росії сміливості у її діях

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив почесний член Атлантичної Ради, заступник Генерального секретаря НАТО в 2012-16 роках Александр Вершбоу під час онлайн-дискусії Київського безпекового форуму, передає "ДС" з посиланням на пресслужбу форуму.

"Члени НАТО постійно повторюють обіцянку, яку дали в 2008-му стосовно того, що Україна і Грузія стануть членами НАТО в майбутньому, але вони не мають особливого бажання рухатися вперед, побоюючись спровокувати нову агресію з боку Росії", — сказав він.

На думку Вершбоу, саме вагання НАТО і брак єдності додало Росії сміливості в її діях.

"Але є й ті, хто вважає, що невдало сформульоване рішення саміту, а саме однозначна обіцянка членства, спровокувало Росію, і ми повинні бути обережнішими сьогодні. Я ж гадаю, що більшою помилкою була нездатність зробити так, щоб Росія заплатила високу ціну за свою агресію проти Грузії у 2008 році, і це могло безпосередньо сприяти тому, що сталося і в 2014-му", — наголосив він.

Вершбоу додав, що невпевненість членів Альянсу дає Росії помилкове відчуття того, що вона має право вето на євроатлантичне майбутнє України і Грузії шляхом окупації частини їхньої території.

Водночас Александр Вершбоу підтримав дії України, яка хоче від НАТО виконання даних обіцянок.

"Україна повинна спонукати адміністрацію Байдена, аби вплинути на решту країн Альянсу, щоб політика відкритих дверей залишалася частиною оновленої політики Альянсу", — сказав він.

Як повідомляла "ДС", міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба не прогнозує отримання Україною Плану дій щодо членства в НАТО через небажання деяких союзників по Альянсу "провокувати Росію".

Ще в середині квітня президент України Володимир Зеленський заявив, що розраховує почути на саміті НАТО, який відбудеться у червні, підтримку надання Плану дій щодо членства в Альянсі.

Водночас в Офісі президента переконують, що червневий саміт НАТО, в рамках якого планують обговорити надання Україні Плану дій щодо членства (ПДЧ) в НАТО, не пройде без участі самої України.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua