• USD 36.6
  • EUR 39.7
  • GBP 45.2
Спецпроєкти

Найбільші протести в історії Ізраїлю: півмільйона людей вийшли на вулиці проти судової реформи

У суботу, 11 березня, в Ізраїлі відбулася, ймовірно, одна з найбільших в історії країни акція протесту, участь у якій взяли до 500 тисяч людей. Громадяни виступили проти судової реформи

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє BBC, передає "ДС".

Як заявили організатори акції протесту, приблизно 500 тисяч людей 11 березня вийшли на вулиці по всій країні. Ізраїльська газета Haaretz назвала це "найбільшою демонстрацією в історії країни".

Рекордна кількість людей вийшла на вулиці у Хайфі, а ще близько 200 тисяч долучилися у Тель-Авіві. Мітинги тривають уже 10 днів і їх проводять проти намірів уряду радикально змінити судову систему.

Уряд Ізраїлю планує надати значний вплив на процес відбору суддів та обмежити право Верховного суду ухвалювати рішення, що суперечать волі виконавчої й законодавчої гілок влади.

Опозиція переконує, що ця реформа ослабить демократію в країні, але новообраний уряд переконує, що діє в інтересах виборців. Протести продовжуються, і люди вимагають збереження незалежності судової системи та захисту демократичних цінностей.Лідер опозиції Яір Лапід сказав натовпу в південному місті Беер-Шева, що країна зіткнулася з "найбільшою кризою в історії".

"На нас валиться хвиля тероризму, наша економіка зазнає краху, гроші тікають із країни. Іран щойно підписав нову угоду з Саудівською Аравією. Але єдине, що хвилює цей уряд, — це зруйнувати ізраїльську демократію", — сказав він.

Судова реформа покликана надати обраному уряду вирішальний вплив на вибір суддів і обмежити можливість Верховного суду ухвалювати рішення проти виконавчої влади або скасовувати закони.

Критики кажуть, що заплановані реформи, які вже "проходять" через парламент, політизують судову систему і можуть призвести до авторитарного уряду.

Натомість премʼєр-міністр Беньямін Нетаньягу зазначив, що реформи спрямовані на те, щоб припинити перевищення судами своїх повноважень і що за них проголосувала ізраїльська громадськість на останніх виборах.

Це питання спричинило глибокий розкол в ізраїльському суспільстві та спонукало до того, що резервісти — кістяк ізраїльської армії — погрожували відмовитися служити, щоб продемонструвати свою опозицію.

Так, десятки резервних пілотів винищувачів елітної ескадрильї ВПС Ізраїлю заявили, що не з’являться на навчання. Пізніше вони все ж погодилися провести переговори зі своїми командирами.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua