• USD 36.6
  • EUR 35.3
  • GBP 39.5
Спецпроєкти

"Неконструктивна пропозиція": Чехія спобує зняти з обговорення обмеження ціни на російський газ

Чехія спробує зняти питання про встановлення максимума на ціну російського газ із порядку денного п'ятничної зустрічі міністрів енергетики країн ЄС

Реклама на dsnews.ua

Про це міністр промисловості та торгівлі країни Йозеф Сікела заявив на засіданні комітету Сенату з економіки у середу, передає "ДС" із посиланням на iDnes.

"На мій погляд, це неконструктивна пропозиція. Йдеться радше про черговий варіант санкцій проти Росії, ніж про поточне вирішення енергетичної кризи в Європі. І тепер ми хочемо не готувати нові санкції, а вирішити енергетичну ситуацію", — сказав Сікела.

Тому, за його словами, як головуюча в Раді ЄС Чехія намагатиметься зняти питання про можливе обмеження цін на російський газ з п'ятничного позачергового засідання Ради ЄС у Брюсселі.

За словами Сікели, у п'ятницю європейські міністри мають обговорити кілька варіантів виходу із кризи.

Чехія захоче включити до переговорів, наприклад, так звану іберійську модель, яка розділить ціни на електроенергію та газ на ринку. 

За словами чеського міністра, це особливо допомогло б у випадку з електроенергією, ціни на яку, за його оцінкою, можуть бути знижені до рівня приблизно 200-400 євро за мегават-годину. І навпаки, у випадку з газом ціни, ймовірно, залишаться на тому ж рівні, що й зараз. 

У той же час Сікела зазначив, що ця модель може призвести до збільшення споживання газу, що може поставити під загрозу постачання в Європі в разі суворої зими.

Нагадаємо, російська газова компанія "Газпром" увечері 2 вересня оголосила про повне зупинення прокачування газу трубопроводом "Північний потік" нібито через виявлену несправність у компресорній станції "Портова" – єдину, що продовжує працювати.

Як писала "ДС", міністр економіки Німеччини Роберт Габек заявив, що не очікує запуску російського газопроводу "Північний потік-1" у найближчому майбутньому.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua