• USD 27.3
  • EUR 32.5
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

"Ображене" МЗС РФ планує вислати ще одного українського дипломата

Москва висловила протест у зв'язку з рішенням Києва вислати старшого дипломата з посольства РФ в Україні і пообіцяла вжити заходів у відповідь

МЗС РФ
МЗС РФ
Реклама на dsnews.ua

Про це сказано в заяві Міністерства закордонних справ РФ, оприлюдненій на сайті відомства, передає "ДС".

Мова йде про крок України у відповідь на висилання з Росії консула Олександра Сосонюка.

РФ заявляє, що консул нібито попався на шпигунстві, тому йому і наказали виїхати. При цьому російський дипломат у Києві нічого такого не зробив. Тому будуть кроки у відповідь.

"МЗС Росії висловлює рішучий протест у звʼязку з черговим недружнім кроком української сторони. Звинувачення на адресу російського дипломата є голослівними і безпідставними. Він не здійснював дій, що виходять за рамки дипломатичних функцій", — повідомили у російському зовнішньополітичним відомстві.

Нагадаємо, вранці 17 квітня стало відомо, що український консул Олександр Сосонюк був затриманий у російському місті Санкт-Петербург. Його на кілька годин затримала ФСБ нібито "при отриманні інформації закритого характеру в ході зустрічі з громадянином РФ". Згодом в МЗС України повідомили, що дипломат звільнений і вже знаходиться на території консульства.

"Вчора ми зіткнулися фактично з нападом правоохоронних органів РФ на нашого співробітника. Вони зробили вигляд, що не впізнали представника українського консульства", — заявив речник МЗС Олег Ніколенко.

Пізніше стало відомо, що український консул повинен покинути Росію до 22 квітня. В якості дзеркальної відповіді на незаконні дії Москви Україна висилає старшого дипломата посольства Російської Федерації в Києві.

У Москві рішення Києва вислати з країни старшого дипломата посольства Росії в Україні розкритикували і назвали "дипломатичною помстою", яка не є адекватним заходом на дії МЗС Росії.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua