• USD 28.4
  • EUR 33.3
  • GBP 36.8
Спецпроєкти

Один із фігурантів справи МН17 зголосився дати свідчення в суді, але його захист — проти

Реклама на dsnews.ua

Один із обвинувачених у справі про збитий у 2014 році в небі над Донбасом МН17, Олег Пулатов, готовий виступити перед судом, аби довести свою невинуватість, проте його адвокати цього не радять

Це випливає з виступу одного з адвокатів обвинуваченого Сабіне тен Дуссхате (Sabine ten Doesschate) в судовому засіданні у справі МН17, яке відновилося в понеділок у судовому комплексі Схіпхол, передає "ДС" із посиланням на Інтерфакс-Україна.

За її словами, у захисту була можливість зустрітися з Пулатовим у РФ, чого вони раніше не могли зробитичерез обмежувальнізаходи, запроваджені через пандемію коронавірусу.

"У Росії в нас було інтенсивне і корисне спілкування з нашим клієнтом. Це був перший раз, коли ми могли з ним говорити. В результаті ми отримали багато додаткової інформації ... Наш клієнт сказав нам, що він не був причетним ані до того, щоби віддавати наказ транспортувати і охороняти "Бук" (зенітно-ракетний комплекс, з якого було збито літак — ред.), ні до того, щоби стріляти в МН17. Він не був до цього причетний і не знає особисто, як і чому було збито МН17. Він не знає, що сталося насправді", — заявила тен Дуссхате.

За її словами, Пулатов бачив збитий МН17.

"Він казав, як жахливо це було для нього особисто", — додала адвокатка.

Разом із тим підзахисний визнає, що був причетний до військових дій на сході України.

"Пулатов хоче говорити з цих питань і хоче виступити перед цим судом, але ми проти цього. Його фото було широко поширене, і для нього буде небезпечно з'явитися тут, також маючи на увазі, що на його арешт є міжнародний запит", — аргументувала тен Дуссхате заперечення захисту проти його особистої присутності в залі суду.

Адвокат також переконує суд, що захисту, так само як і самому суду, потрібно більше часу, аби зібрати більше інформації щодо можливої причетності Пулатова до трагедії. Вона також наполягає на тому, щоби захисту надали ще один місяць для того, щоби направити остаточні запити на додаткове розслідування.

"Нам потрібно більше інформації від нашого клієнта, щоби зрозуміти, які подальші запити ми можемо направити. Ми вважаємо, що з ним потрібно говорити більше. Нам потрібно більше знати про позицію нашого клієнта. Ми зможемо направити остаточні запити про додаткове розслідування через один місяць до судового засідання, яке призначене на 2 листопада", — пояснила вона.

Після цього звинувачення попросило 20 хвилин для того, щоби підготувати свою реакцію, і головуючий суддя Хендрік Стейнхаус (Hendrik Steenhuis) оголосив перерву.

Нагадаємо, влітку 2019 року слідство у Нідерландах назвало імена чотирьох причетних до катастрофи МН17 : Леонід Харченко — українець, воював на боці "ДНР"; Сергій Дубінський — полковник ГРУ Генерального штабу Збройних сил РФ, глава "ГРУ ДНР", саме його вважають організатором бойового застосування установки "Бук"; Олег Пулатов — підполковник запасу, причетний до перевезення "Бука" і організації охорони району падіння уламків збитого літака; Ігор Гіркін — відставний офіцер збройних сил РФ, колишній полковник ФСБ, активний учасник російської збройної агресії в Україні.

Всі вони оголошені в міжнародний розшук. Міжнародна Спільна слідча група з розслідування катастрофи МН17 (JIT) також оприлюднила дату, коли відбудеться суд, — 9 березня 2020 року. У МЗС РФ назвали висновки слідчої групи "голослівними звинуваченнями".

24 травня 2018 року Спільна слідча група, до складу якої входять представники Австралії, Бельгії, Малайзії, Нідерландів та України, надала додаткові докази ключової ролі Росії в катастрофі рейсу MH17. Група дійшла висновку, що зенітний ракетний комплекс "Бук", пострілом з якого було збито літак, належав 53-й зенітно-ракетній бригаді збройних сил РФ, що дислокується в Курську.

Росія постійно заперечує всі результати розслідування. У Москві з його висновками не згодні і стверджують, що воно ігнорує інформацію, надану російською стороною. Згідно з численними доказами, рейс MH17 збили проросійські сепаратисти з ввезеної з Росії установки ЗРК "Бук".

Сторона звинувачення в суді у справі запропонувала її розгляд по суті в лютому-березні 2021 року.

    Реклама на dsnews.ua